Wtorek, 30 kwietnia 2024

imieniny: Katarzyny, Mariana, Lilii

Rozpędzony Jastrzębski Węgiel z kolejnym zwycięstwem

05.02.2020 20:02 | 0 komentarzy | rafbl

Czterech setów potrzebowali siatkarze Jastrzębskiego Węgla do odniesienia zwycięstwa w wyjazdowym meczu z Cuprum Lubin. Po pierwszym, wygranym na przewagi przez rywali secie trzy kolejne zdominowali "pomarańczowi", którzy zanotowali tym samym czternaste ligowe zwycięstwo w sezonie.

Od pierwszej piłki premierowej odsłony obydwa zespoły toczyły wyrównaną walkę z niewielkim wskazaniem na gospodarzy. Lubinianom kilkukrotnie udało się odskoczyć na dwa "oczka" (11:9, 17:15, 20:18), jednak prowadzeni przez Slobodana Kovacia goście za każdym razem odrabiali straty. Ostatecznie losy seta rozstrzygnęły się w grze na przewagi, w której więcej zimnej krwi zachowali siatkarze Cuprum, którzy triumfowali do 21.

Drugi set podobnie jak przedni miał w początkowej fazie wyrównany przebieg. Z czasem czteropunktową przewagę zbudowali sobie jastrzębianie (4:8), którzy w dalszej części partii kontrolowali boiskowe wydarzenia. Gospodarze kilkukrotnie próbowali zbliżyć się do rywali (10:9, 15:13), jednak za każdym razem "pomarańczowi" odbudowywali swoje prowadzenie. W końcowej fazie seta goście odskoczyli na sześć "oczek" (16:22) i nie dali się dogonić wygrywając pewnie do 18.

Trzecia partia miała podobny przebieg do poprzedniej. Już na początku goście odskoczyli na pięć punktów (2:7) i w kolejnych akcjach utrzymywali bezpieczną przewagę. Z czasem dorzucili do swojej przewagi kolejne trzy "oczka" (7:15) i pewnie zmierzali po zwycięstwo. Zawodnicy Cuprum zdołali odrobić cztery punkty (11:15), jednak końca część seta należała do jastrzębian, którzy odbudowali swoje prowadzenie i wygrali wysoko do 17.

Czwarta odsłona miała bardzo jednostronny przebieg. Jastrzębianie od początku kontrolowali jej przebieg i systematycznie powiększali swoją przewagę (2:5, 3:13, 6:18). Ostatecznie "pomarańczowi" oddali rywalom zaledwie 11 "oczek" i wygrali całe spotkanie 1:3.

Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został rozgrywający Jastrzębskiego Węgla - Lukas Kampa. Dzisiejszym meczem jastrzębianie zakończyli serię sześciu wyjazdowych spotkań z rzędu. Już w sobotę w Jastrzębiu-Zdroju zmierzą się z Treflem Gdańsk.

Cuprum Lubin - Jastrzębski Węgiel 1:3 (28:26, 18:25, 17:25, 11:25)

Cuprum: Tavares, Lipiński, Smoliński, Ziobrowski, Dvoranen, Sacharewicz oraz Gruszczyński (libero), Makoś (libero), Maruszczyk, Domagała, Gorzkiewicz

Jastrzębski: Kampa, Fornal, Vigrass, Konarski, Fromm, Gladyr oraz Popiwczak (libero), Lyneel, Bucki, Hain