Niedziela, 5 maja 2024

imieniny: Ireny, Waldemara, Piusa

Słaba postawa rybnickich koszykarzy

05.02.2020 20:47 | 0 komentarzy | kozz

W środę w hali ZSE w Rybniku odbył się mecz 20. kolejki II ligi koszykówki mężczyzn. MKKS Rybnik podejmował wyżej notowane MCKiS Jaworzno. Mecz był całkowicie pod dyktando gości, którzy świetnie bronili i rzucali lepiej od rybniczan. MKKS przegrał 36:67.

Już po pierwszych dwóch kwartach było widać różnicę pomiędzy drużynami. Goście w pierwszej kwarcie rzucili 19 punktów przy zaledwie 6 drużyny Łukasza Szymika. W drugiej kwarcie przewaga przyjezdnych wzrosła do 18 punktów, a na tablicy widniał wynik 14:32. Wynik wręcz nieprawdopodobny i rzadko spotykany na parkietach koszykarskich.

Lepszą skutecznością obie ekipy wykazały się po przerwie, ale to wciąż dominowali zawodnicy z Jaworzna. W trzeciej kwarcie MCKiS wygrał 18:12, a w czwartej 17:10. Tak niskiej skuteczności rybniczanie nie mieli jeszcze w żadnym meczu tego sezonu.

MKKS Rybnik zajmuje trzecie miejsce od końca w II lidze.

MKKS Rybnik - MCKiS Jaworzno 36:67 (6:19, 8:13, 12:18, 10:17)

MKKS: Rafał Koczy 2, Andrzej Mazur 3, Igor Lewandowski 0, Tomasz Tomanek 0, Adam Białdyga 0, Krzysztof Zieliński 7, Błażej Sładek 5, Maciej Stachowicz 2, Rafał Królikowski 3, Łukasz Ochodek 4, Tomasz Czajkowski 10, Kacper Margiciok 0.