Niedziela, 21 kwietnia 2024

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Unia Książenice sięgnęła po doświadczonego 40-latka

06.02.2020 10:58 | 0 komentarzy | kozz

Kadrę czwartoligowej Unii Książenice zasilił doświadczony zawodnik Sławomir Szary. W najlepszych swoich czasach grał w ekstraklasie w barwach Odry Wodzisław Śląski i Piasta Gliwice.

Unia Książenice sięgnęła po doświadczonego 40-latka
Sławomir Szary (z prawej) w towarzystwie trenera Marcina Koczego / fot. Unia Książenice
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ostatnio Szary grał w trzecioligowym Pniówku Pawłowice. Występował także w Piaście Gliwice, ROW-ie 1964 Rybnik, Olimpii Elbląg, Włókniarzu Kietrz, Górniku Jastrzębie-Zdrój, Decorze Bełk oraz Naprzodzie Rydułtowy w którym zaczynał przeszło 20 lat temu. 

Jak mówi zawodnik, to trener Unii - Marcin Koczy, był osobą, która przekonała go do gry w czwartoligowcu. Istotne dla Szarego jest także to, że spotkał w Książenicach wielu kolegów z boiska.

40-letni obrońca powiedział, że występami w Unii prawdopodobnie zakończy swoją karierę piłkarską. Później przyjdzie czas na rolę trenera, bo zawodnik posiada licencję trenerską UEFA A.

Piłkarz jest zdeterminowany, aby w każdym meczu książenickiej Unii dać z siebie wszystko i walczyć o kolejne zwycięstwa. 

Unia Książenice jest prowadzona przez trenera Koczego nieustannnie od 2012 roku, w tym czasie awansowała z C klasy do IV ligi. Po rundzie jesiennej jako beniaminek zajmuje zaskakująco wysokie - trzecie miejsce. 

Pierwszy ligowy mecz na wiosnę Unia rozegra w połowie marca. Przeciwnikiem będzie GKS Radziechowy-Wieprz.