Poniedziałek, 22 lipca 2024

imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii

RSS

Zorza pnie się w górę tabeli

09.02.2020 10:07 | 0 komentarzy | rafbl

Ósme zwycięstwo w sezonie odniosły wczoraj siatkarki MKS-u Zorza Wodzisław Śląski, które w wyjazdowym meczu 15. kolejki rozgrywek I Ligi Śląskiej kobiet pokonały VC Victorię MOSiR Cieszyn. Dzięki wygranej wodzisławianki awansowały na 5. miejsce w tabeli.

Zorza pnie się w górę tabeli
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mimo, że siatkarki z Cieszyna wygrały w tym sezonie zaledwie jedno spotkanie i zajmują w ligowej tabeli ostatnie miejsce to wczorajsze spotkanie od początku miało bardzo wyrównany przebieg. Gospodynie nie oddały meczu bez walki teoretycznie lepszym rywalkom i w dwóch pierwszych setach stawiały opór przegrywając dwukrotnie do 21.

Jeszcze lepiej zawodniczki Victorii zaprezentowały się w trzeciej partii, którą wygrały po emocjonującej końcówce do 23. Czwarta partia to ponownie lepsza gra prowadzonych przez Andrzeja Brzezinkę przyjezdnych, które po raz trzeci tego dnia triumfowały do 21, dzięki czemu wygrały całe spotkanie 1:3.

Zorza w piętnastu rozegranych meczach zanotowała osiem zwycięstw i siedem porażek. Wodzisławianki z 25 punktami na koncie zajmuje w ligowej tabeli 5. miejsce. Prowadzi z 39 "oczkami" SMS PZPS Szczyrk III.

VC Victoria MOSiR Cieszyn - MKS Zorza Wodzisław Śląski 1:3 (21:25, 21:25, 25:23, 21:25)

Victoria: Sokalska, Wróbel, Kozyra, Husarek, Cieślar, Kukuczka oraz Adamczyk, Kluska

Zorza: Melska, Mika, Babińska, Łotecka, Zielonka, Grabowska oraz Winiarska (libero), Mendrela