Poniedziałek, 20 maja 2024

imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira

Mistrz Polski rozpoczyna rok zwycięstwem [ZDJĘCIA]

09.02.2020 17:19 | 0 komentarzy | rafbl, kozz

W dzisiejszym meczu 21. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice pokonał na własnym stadionie Zagłębie Lubin 2:0. Zobacz zdjęcia!

Od początku spotkania inicjatywa leżała po stronie Piasta, jednak na pierwszą bramkę czekać trzeba było do 17. minuty. Prowadzący zawody Szymon Marciniak po faulu Damiana Oko na Piotrze Parzyszku bez wahania wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na bramkę zamienił Jorge Felix otwierając wynik meczu.

W dalszej części pierwszej połowy gliwiczanie kontrolowali przebieg gry, jednak więcej bramek nie padło i na przerwę obydwa zespoły schodziły przy minimalnym prowadzeniu gospodarzy.

Po zmianie stron do ataku ruszyli goście, jednak na wysokości zadania stanął strzegący bramki Piasta Frantisek Plach, który obroniło strzały Filipa Starzyńskiego i Damjana Bohara. Niewykorzystane sytuacje zemściły sie na przyjezdnych w 78. minucie. Trafienie dla Piasta wykorzystując zgranie piłki przez Urosa Koruna zaliczył wracający po kontuzji Jakub Czerwiński, który jak się okazało ustalił wynik meczu na 2:0.

Dzięki wygranej podopieczni Waldemara Fornalika z 34 punktami na koncie umocnili się na 6. miejscu w tabeli. Do prowadzącej Cracovii gliwiczanie tracą pięć "oczek". Dotychczasowy lider - Legia Warszawa, która ma na koncie 38 punktów swoje ligowe spotkanie rozegra dziś o 17:30.

Całe spotkanie w barwach "miedziowych" rozegrał pochodzący z Rybnika Bartosz Slisz.

Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 2:0 (1:0)

Bramki: Felix 17. (k), Jakub Czerwiński 78.

Piast: Frantisek Plach - Bartosz Rymaniak, Uros Korun, Jakub Czerwiński, Mikkel Kirkeskov, Jorge Felix (86. Tomasz Jodłowiec), Tom Hateley, Patryk Sokołowski, Sebastian Milewski, Patryk Tuszyński, Piotr Parzyszek (71. Gerard Badia)

Zagłębie: Konrad Forenc - Kacper Chodyna, Bartosz Kopacz, Damian Oko, Sassa Balić, Bartosz Slisz, Jakub Tosik (79. Łukasz Poręba), Matyas Tajti (61. Rok Sirk), Filip Starzyński (85. Olaf Nowak), Damjan Bohar, Bartosz Białek

Żółte kartki: Kirkeskov - Starzyński, Balić, Tosik, Oko, Chodyna

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)

Widzów: 4 112