Czwartek, 25 kwietnia 2024

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

RSS

KPKS Halemba najlepszy w Jastrzębiu-Zdroju

11.02.2020 07:04 | 0 komentarzy | rafbl

KPKS Halemba okazał się najlepszy w rozgrywanym w Jastrzębiu-Zdroju trzydniowym turnieju, którego stawką były miejsca 5-8 w Mistrzostwach Śląska juniorek. Tuż za nimi uplasowały się gospodynie  - JKS SMS Jastrzębie. Bez zwycięstwa zmagania w "małym finale" zakończyły zawodniczki z Krzanowic.

KPKS Halemba najlepszy w Jastrzębiu-Zdroju
fot. JKS SMS Jastrzębie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Stawką rozgrywanego od piątku do niedzieli turnieju oprócz miejsc 5-8 w końcowej klasyfikacji Mistrzostw Śląska juniorek w sezonie 2019/20 był awans do 1/4 Mistrzostw Polski, który uzyskał zespół zajmujący 5. pozycję.

W rozgrywanym w Jastrzębiu-Zdroju turnieju oprócz gospodyń - JKS SMS Jastrzębie udział wzięły GS UKS Krzanowice, UKS Sokół `43 Katowice i KPKS Halemba.

W otwierającym turniej spotkaniu prowadzone przez Jarosława Bodysa gospodynie zmierzyły się z KPKS-em Halemba. Po pierwszym przegranym do 20 secie, w drugim jastrzębianki wyraźnie poprawiły swoją grę i zwyciężając do 21 doprowadziły do remisu w meczu. Dwie kolejne partie zapisały jednak na swoim koncie przyjezdne, które wygrywając do 21 i 14 zakończyły spotkanie swoim zwycięstwem w czterech setach.

JKS SMS Jastrzębie - KPKS Halemba 1:3 (20:25, 25:21, 21:25, 14:25)

W drugim piątkowym spotkaniu GS UKS Krzanowice zmierzy się z zespołem z Katowic. Po trwającym ponad dwie godziny bardzo wyrównanym i pełnym zwrotów akcji boju lepsze po tie-breaku okazały się siatkarki Sokoła, które w decydującej partii triumfowały na przewagi do 14.

GS UKS Krzanowice - UKS Sokół`43 Katowice 2:3 (23:25, 25:20, 15:25, 25:21, 14:16)


Drugi dzień turnieju rozpoczął się od spotkania drużyn z Halemby i Katowic. Pewne zwycięstwo w trzech setach zanotowały te pierwsze, które zanotowały tym samym drugie zwycięstwo w turnieju, które jak sie okazało po drugim sobotnim meczu zapewniło im zwycięstwo w turnieju.

KPKS Halemba - UKS Sokół `43 Katowice 3:0 (25:16, 25:21, 25:22)

W drugim sobotnim meczu naprzeciw siebie stanęły w derbowym starciu siatkarki z Jastrzębia-Zdroju i Krzanowic. Dwie pierwsze partie pewnie wygrały gospodynie, jednak w dwóch kolejnych skutecznie odpowiedziały im prowadzone przez Tomasza Kuziaka krzanowiczanki, które doprowadziły tym samym do tie-breaka. W tym lepsze okazały się miejscowe, które wygrały do 12, a całe spotkanie 3:2.

JKS SMS Jastrzębie - GS UKS Krzanowice 3:2 (25:20, 25:18, 16:25, 16:25, 15:12)


W niedzielnym spotkaniu pewne zwycięstwa w turnieju siatkarki KPKS-u w trzech setach pokonały krzanowiczanki. Spotkanie poza pierwszym setem, który zakończył się pewnym zwycięstwem Halemby do 14 stało na dobrym poziomie i długimi fragmentami obfitowało w emocjonujące wymiany.

GS UKS Krzanowice - KPKS Halemba 0:3 (14:25, 28:30, 20:25)

W kończącym trzydniowe zmagania gospodynie zagrały z katowickim Sokołem. Stawką meczu było drugie miejsce w turnieju co oznaczało tym samym zajęcie szóstej pozycji w województwie. Po wygranym bardzo pewnie do 13 pierwszym secie w drugim jastrzębianki wyraźnie spuściły z tonu co wykorzystały rywalki, które triumfowały na przewagi do 25. Dwa kolejne sety do powrót gospodyń do dobrej dyspozycji z premierowej odsłony. W efekcie zwyciężając do 13 i 22 zakończyły one spotkanie triumfem w czterech setach.

UKS Sokół `43 Katowice  - JKS SMS Jastrzębie 1:3 (13:25, 27:25, 13:25, 22:25)

Klasyfikacja końcowa:

  1. KPKS Halemba
  2. JKS SMS Jastrzębie
  3. UKS Sokół `43 Katowice
  4. GS UKS Krzanowice

Oprócz nagród dla zespołów organizatorzy przygotowali także wyróżnienia indywidualne. Najlepszą przyjmującą wybrana została Małgorzata Babiuch z JKS-u. Statuetka najlepszej atakującej trafiła w ręce zawodniczki jastrzębskiego zespołu - Nikoli Polak. Za najlepszą rozgrywającą uznana została Ewelina Kolanek z KPKS-u Halemba, a MVP całego turnieju siatkarka zwycięskiego zespołu - Maria Hanusik.

Składy:

JKS: Kinga Bury, Vanessa Rzepa, Sandra Kuczera, Sandra Pławecka, Małgorzata Babiuch, Magdalena Żagan, Nikola Polak, Julia Kijańska, Justyna Ząbek, Aleksandra Zabłocka oraz Agata Chamara (libero), Katarzyna Borowiecka (libero)

UKS: Wiktoria Wilusz, Patrycja Solich, Sandra Gajda, Natalia Kretek, Wiktoria Deeg, Natalia Grycman oraz Fluder (libero)

W tym samym czasie w Bielsku-Białej rozegrany został finałowy turniej o Mistrzostwo Śląska juniorek. Złote medale zdobyły siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza, które wyprzedziły gospodynie - BKS Stal Bielsko-Biała i TS Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec. Na czwartym miejscu zmagania zakończył drugi zespół z Dąbrowy Górniczej.