Czwartek, 30 listopada 2023

imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego

RSS

13.02.2020 16:00 | 0 komentarzy | kozz

W naszym regionie wyróżniający się napastnik, który w przeszłości reprezentował m.in. trzecioligową Unię Turzę Śląską i czwartoligowy Dąb Gaszowice. 29-letni Paweł Kulczyk gra od dwóch lat w niemieckim SV 90 Altengottern, ale po sezonie zamierza wrócić do kraju.

Kapitan niemieckiej drużyny wraca do Polski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Co oczywiste napastnik ma już sporo zapytań od naszych lokalnych klubów, bo Kulczyk niewątpliwie byłby solidnym wzmocnieniem ofensywnej linii. Po przygodzie w Dębie Gaszowice skorzystał z oferty jaka przyszła z Niemiec. Wyjechał do SV 90 Altengottern (Kreissoberliga - 8. liga niemiecka). W sezonie 2018/19 Kulczyk wraz ze swoimi kolegami zajął 5. miejsce, ale już w kolejnym sezonie drużyna napastnika urodzonego w Jastrzębiu-Zdroju zrobiła awans do Landesklassy, czyli 7. ligi.

Od początku trwającego sezonu wybrano go kapitanem drużyny, a bramki strzela jak na zawołanie. Łącznie w oficjalnych 53 meczach ligowych w barwach SV 90 Altengottern strzelił 33 gole. Obecnie jego drużyna zajmuje 2. miejsce w 7. lidze ze sporymi szansami na awans do 6. ligi.

Decyzja o powrocie do kraju podyktowana jest sprawami osobistymi. W którym z naszych lokalnych klubów Kulczyk będzie występował od następnego sezonu dowiemy się niebawem.