Niedziela, 21 kwietnia 2024

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Udany wyjazd jastrzębskiego JKS-u

14.02.2020 12:02 | 0 komentarzy | rafbl

Zwycięstwem JKS-u SMS Jastrzębie w czterech setach zakończyło się zaległe spotkanie I Ligi Śląskiej Kobiet w Mikołowie. Poza pierwszą partią wygraną wysoko przez miejscową Burzę mecz przebiegał pod pełną kontrolą przyjezdnych.

Udany wyjazd jastrzębskiego JKS-u
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spotkanie lepiej rozpoczęły przyjezdne, które szybko wypracowały sobie pięciopunktową zaliczkę (1:6). Z czasem Burza zaczęła odrabiać straty i w połowie seta odskoczyła na trzy "oczka" (13:10). W dalszej części gry inicjatywa leżała po stronie gospodyń, które zaczęły systematycznie powiększać przewagę i wygrały bardzo wysoko do 15.

Dwie kolejne partie miały identyczny przebieg. Początkowo obydwa zespoły toczyły wyrównaną grę punkt za punkt, jednak w drugiej części seta prowadzone przez Jarosława Bodysa przyjezdne odskakiwały na kilka "oczek". Gospodynie zarówno w drugiej jak i trzeciej odsłonie nie były w stanie odrobić strat i dogonić rozpędzonych jastrzębianek, które dwukrotnie triumfowały do 19.

W czwartym i zarazem ostatnim secie początkowo prowadziły przyjezdne (0:3), które w środkowej fazie seta powiększyły swoje prowadzenie do pięciu "oczek" (7:12). W dalszej części gry prowadzenie JKS-u stopniało do dwóch punktów (13:15), jednak wchodząc w końcowy fragment gry jastrzębianki odbudowały swoje bezpieczne prowadzenie, które sięgnęło siedmiu punktów (13:20). Ostatecznie mimo szalonej pogoni siatkarek z Mikołowa przyjezdne utrzymały przewagę o wygrały do 22, a całe spotkanie 1:3.

Dzięki wygranej, która była dopiero trzecim zwycięstwem w czternastym rozegranym przez jastrzębianki meczem w sezonie JKS wyprzedził Burzę w ligowej tabeli i z 8 punktami na koncie zajmuje 10. miejsce.

KS Burza MOSiR Mikołów - JKS SMS Jastrzębie 1:3 (25:15, 19:25, 19:25, 22:25)

Burza: Tojka, Stencel, Kubas, Wocław, Sperlich, Langer oraz Wilczek (libero), Janeczko, Wilk, Krótki

JKS: Kijańska, Bury, Kuczera, Polak, Ząbek, Żagan oraz Borowiecka (libero), Rzepa, Pławecka, Babiuch, Zabłocka