Wtorek, 23 kwietnia 2024

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Derby dla MKS-u Wodzisław Śląski

15.02.2020 06:58 | 0 komentarzy | adi

MKS Wodzisław Śląski wygrał z MKKS-em Rybnik 59:53 w finale A eliminacji do mistrzostw Polski U-14 w strefie śląsko-opolskiej.

Mecz był bardzo wyrównany. Pierwszą kwartę trzema punktami wygrali rybniczanie, ale po pierwszej połowie był remis (29:29). Walka punkt za punkt trwała niemal przez całe spotkanie. Na początku trzeciej części świetnie spiał się Mikołaj Kolarski, który m.in. popisał się akcją za cztery punkty (3+1). Jego dobra gra nie dała prowadzenia MKS-owi na zbyt długo.

Na cztery minuty przed końcem MKKS prowadził 51:48, ale w decydujących fragmentach więcej zimnej krwi zachowali gospodarze, którzy ostatecznie wygrali 59:53. - Dużo walki. Dużo serca. Litry wylanego potu. A co najważniejsze sportowa walka i wzajemny szacunek. Tym charakteryzują się nasze derby - podsumował spotkanie trener rybniczan, Jakub Krakowczyk.

W ekipie gospodarzy na wyróżnienie zasłużyli filar zespołu Artur Szczeponek, kapitan Piotr Pożarowszczyk, Jarosław Fierut i Michał Nawrocki, który trzykrotnie trafił za trzy.

MKS Wodzisław Śląski - MKKS Rybnik 59:53 (15:18, 14:11, 14:12, 16:12)