Czwartek, 2 grudnia 2021

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Sąsiad z tabeli rywalem ZAKSY [ZAPOWIEDŹ]

15.02.2020 10:01 | 0 komentarzy | rafbl

Już jutro w hicie 19. kolejki spotkań Plus Ligi Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się na wyjeździe z PGE Skrą Bełchatów.

Sąsiad z tabeli rywalem ZAKSY [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Niedzielne spotkanie śmiało można nazwać spotkaniem na szczycie. Prowadzeni przez Nikolę Grbicia kędzierzynianie z 49 punktami na koncie zajmują w ligowej tabeli 2. miejsce. Siatkarze ZAKSY z 19 rozegranych meczów wygrali aż 16 i do liderującej Verwy Warszawa Orlen Paliwa tracą zaledwie dwa "oczka". Kędzierzynianie są ostatnio na fali i w sześciu rozegranych spotkaniach: czterech w krajowych rozgrywkach i dwóch w Lidze Mistrzów stracili zaledwie jednego seta.

Tuż za kędzierzynianami w ligowej tabeli znajduje się ich jutrzejszy rywal - PGE Skra Bełchatów, która spośród 19 rozegranych meczach wygrała 15 i zgromadziła na swoim koncie 46 punktów. Bełchatowianie dość niespodziewanie przegrali w ostatniej kolejce z MKS-em Ślepsk Malow Suwałki przerywając tym samym serię dziesięciu wygranych meczów z rzędu.

Jutrzejsze spotkanie zapowiada się ciekawie. Bełchatowianie, którzy po nieudanym poprzednim sezonie w tym zapowiadają walkę o Mistrzostwo Polski z pewnością chcieć będą pokazać, że ostatnia ligowa porażka była wypadkiem przy pracy. Bełchatowianie liczą z pewnością na to, że odnosząc zwycięstwo za trzy punkty uda im się zrównać punktami z ZAKSĄ. Z kolei kędzierzynianie chcieć będą pokazać, że sześć odniesionych z rzędu zwycięstw nie jest dziełem przypadku, a kolejne odniesione na trudnym terenie jakim bez wątpienia jest bełchatowska hala Energia pozwoli im utrzymać punktowy kontakt z liderem.

O tym zwycięsko wyjdzie z tego pojedynku przekonamy się jutrzejszego popołudnia. Początek spotkania w Bełchatowie zaplanowano na godzinę 14:45. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi Polsat Sport.

PGE Skra Bełchatów - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

niedziela, 16 lutego 2020, godz. 14:45