Poniedziałek, 27 maja 2024

imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

RSS

Unia Racibórz w III lidze? Prezydent Polowy wierzy, że to realny cel

21.02.2020 10:12 | 5 komentarzy | ma.w

Do takich wniosków doszedł włodarz miasta po tym, co usłyszał od eksperta od piłkarskiego szkolenia Marka Śledzia. - Za te pieniądze co Miasto wydaje na piłkę, przy wsparciu sponsorów, mamy na to szansę - mówi Dariusz Polowy, który planuje teraz spotkanie ze środowiskiem piłkarskim, by omówić raport przygotowany przez Śledzia.

Unia Racibórz w III lidze? Prezydent Polowy wierzy, że to realny cel
Prezydent Polowy w asyście działaczy piłkarskich, którzy życzą mu, aby przywrócił blask Unii Racibórz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Raport o stanie raciborskiego futbolu jest gotowy. Teraz posłuży do zwołania „okrągłego stołu”, przy którym toczyć będzie się dyskusja o przyszłości tej dyscypliny na Raciborzu.

Prezydent Polowy spotkał się z wybranym przez Miasto ekspertem piłkarskim Markiem Śledziem, po tym jak ten sporządził raport. Panowie rozmawiali w towarzystwie wójta Branic Sebastiana Bacy, który akurat gościł u prezydenta. To zapalony fan piłki nożnej. Potwierdził rozpoznawalność eksperta w środowisku piłkarskim i przekazał Polowemu, że Racibórz wybrał dobrego eksperta. - Ja nie jestem biegły w tej tematyce, dlatego wynajęliśmy fachowca - tłumaczy głowa miasta.

Raport Śledzia - jak twierdzi prezydent Polowy - diagnozuje aktualny stan raciborskiego futbolu i podpowiada rozwiązania; wskazuje, w którym kierunku powinny pójść organizacja i finansowanie tej dyscypliny. Wnioski z tego dokumentu D. Polowy zamierza przedstawić na spotkaniu z radnymi i przedstawicielami środowiska.

- Wspólnie pochylimy się nad proponowanymi rozwiązaniami. Nie chcę prowadzić komunikacji z działaczami i trenerami poprzez media, tylko robić to twarzą w twarz - zaznacza włodarz miasta.

Polowy uchyla jednak rąbka tajemnicy, odsłaniając niektóre z zawartości raportu. - Chodzi nam o spójny sposób dojścia do celów. Wyznaczone zostały odległe, ale realne cele - mówi prezydent. Jak się dowiedzieliśmy, chodzi o awans najsilniejszego klubu w mieście do III ligi. - Przy racjonalnym wydatkowaniu obecnych nakładów i stosowaniu się wszystkich do norm organizacyjnych, to jest realne. Ale to nie jest cel sam w sobie, by wywalczyć taki awans - uważa prezydent Polowy.

W modelu Śledzia chodzi o strukturę piramidy. Docelowo w Raciborzu potrzebna jest silna Unia Racibórz, promująca zdolnych piłkarzy, przechodzących do niej z mniejszych klubów. - To jedyna marka w naszym futbolu, choć od dawna nie notuje sukcesów. Dlatego wymaga rewitalizacji - przyznaje Dariusz Polowy.

Prezydent oznajmił, że Marek Śledź będzie nadal pomagał raciborskiej piłce, już nieodpłatnie. Za dotychczasową pomoc podatnicy z Raciborza zapłacili mu ponad 36 tys. zł.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Radny, były prezydent Raciborza