Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

JKH GKS Jastrzębie po raz drugi

23.02.2020 19:27 | 0 komentarzy | adi

JKH GKS Jastrzębie po raz drugi pokonał Comarch Cracovię w ćwierćfinale PHL. Tym razem 4:3.

Zaczęło się dobrze, bo w siódmej minucie meczu prowadzenie jastrzębianom dał Radosław Sawicki. Krakowianie odpowiedzieli błyskawicznie, po kilkudziesięciu sekundach, gdy "na raty" Ondreja Raszkę pokonał Tomi Leivo. Tercję wygrali goście, bo pod koniec Raszkę pokonał też Mateusz Bepierszcz.

Jastrzębianie doprowadzili do wyrównania w drugiej części. Po wygranym przez Jesse Rohtlę wznowieniu, celnym uderzeniem popisał się Artem Iossafov. Trzecia tercja należała już do JKH. Ponownie na listę strzelców wpisał się Sawicki, który zmienił tor lotu krążka po uderzeniu Henricha Jabornika, a następnie z bliska gola zdobył Łukasz Nalewajka. Cracovia ruszyła do odrabiania strat i w ostatniej minucie złapała kontakt podczas gry w przewadze. Do ostatniej syreny "Pasy" walczyły o remis, ale jastrzębianie skutecznie obronili prowadzenie.

To drugie zwycięstwo jastrzębian w ćwierćfinałowej rywalizacji do czterech zwycięstw. Kolejne dwa pojedynki - 26 i 27 lutego - odbędą się w Krakowie.

JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)

• 1:0 - Radosław Sawicki (Kamil Wróbel, Kamil Górny), 6:17
  • 1:1 - Tomi Leivo (Tomáš Urban, Damian Kapica), 6:59
  • 1:2 - Mateusz Bepierszcz (Kasper Bryniczka), 14:37
  • 2:2 - Artem Iossafov (Jesse Rohtla), 30:30 5/4
  • 3:2 - Radosław Sawicki (Henrich Jabornik, Martin Kasperlík), 44:10
  • 4:2 - Łukasz Nalewajka (Dominik Jarosz, Martin Kasperlík), 55:10
  • 4:3 - Tomi Leivo (Zdeněk Bahenský), 59:18 5/4