Wtorek, 23 kwietnia 2024

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

RMKS Rybnik nadal bez wygranej w rudzie finałowej

25.02.2020 14:07 | 0 komentarzy | olla

W sobotę i niedzielę RMKS Rybnik rozegrał mecze ligowe z MTS-em Ikar Niepołomice.

W sobotę 22 lutego koszykarki RMKS-u Rybnik podejmowali przed własną publicznością MTS Ikar Niepołomice. Przyjezdni w pierwszej połowie zdominowali parkiet. Po pierwszej kwarcie RMKS przegrywał 9:22. Na przerwę zespoły schodziły przy stanie 43:26 na korzyść zespołu z Niepołomic. Po przerwie gospodynie próbowały odrabiać straty z pierwszej połowy, lecz przewaga MTS-u była zbyt duża. Przed własną publicznością rybniczanki przegrały 65:81.

Dzień później RMKS i MTS spotkali się w Niepołomicach, gdzie rozegrali mecz rewanżowy. Niedzielne spotkanie wyglądało podobnie. Pierwszą kwartę RMKS przegrał 18:25. W drugiej kwarcie MTS zdominował parkiet. Koszykarki z Niepołomic zdobyły 26 punktów, rybniczanki w tym czasie zdobyły zaledwie cztery „oczka”. W drugiej połowie skuteczniejsze były podopieczne trenera Grzegorza Korzenia, które wygrały 37: 31, jednak w całym meczu triumfowały gospodynie z Niepołomic.

Przed rybniczankami jeszcze jedno spotkanie ligowe. W sobotę 29 lutego RMKS podejmować będzie przed własną publicznością zespół Contimax MOSiR Bochnia.

RMKS Rybnik - MTS Ikar Niepołomice 65:81 (9:22, 17:21, 23:20, 16:18)
Punkty dla RMKS-u: M. Struzik 18, J. Sobota 12, J. Kocon 11, D. Bednarek 10, K. Danielewicz 8, M. Lamczyk 4, M. Stefaniak 2, P. Raudner, N. Banaś.

MTS Ikar Niepołomice - RMKS Rybnik 82:59 (25:18, 26:4, 15:21, 16:16).
Punkty dla RMKS-u: J. Sobota 17, K. Danielewicz 10, D. Bednarek 9, M. Struzik 8, J. Kocon 8, M. Lamczyk 6, M. Stefaniak 1, N. Banaś.