Jastrzębski Węgiel triumfuje w Bełchatowie

25.02.2020 22:23 | 0 komentarzy | rafbl

Pewne zwycięstwo w trzech setach odnieśli siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy w hicie 21. kolejki spotkań Plus Ligi pokonali w Bełchatowie miejscową Skrę.

Początkowy fragment premierowej odsłony to wyrównana gra obydwu zespołów. Z czasem przewagę osiągać zaczęli goście, którzy odskoczyli na trzy "oczka (4:7). Miejscowi zdołali odrobić straty, a w środkowej fazie gry sami wypracowali sobie dwupunktową zaliczkę (11:9). W dalszej fazie seta obraz gry wyrównał się i obydwa zespoły zmieniały się na prowadzeniu. Wchodząc w końcowy fragment partii "pomarańczowi" odskoczyli na dwa punkty (19:21) i w konsekwentnie zagranej końcówce nie dali się dogonić triumfując do 22.

Drugi set nie różnił się od pierwszego. Od początku rezultat na tablicy wyników oscylował w okolicach remisu, jednak inicjatywa leżała po stronie prowadzonych przez Slobodana Kovacia jastrzębian, którzy kilkukrotnie odskakiwali na dwa "oczka" (3:5, 6:8). W środkowej fazie seta goście powiększyli przewagę do trzech punktów (10:13), jednak bełchatowianie po raz kolejny zdołali doprowadzić do remisu (15:15). Zbliżając się do decydującej fazy gry po raz kolejny odskoczyli przyjezdni (18:20), którzy nie oddali prowadzenia i wygrali do 23.

Od początku trzeciego seta na niewielkim prowadzeni byli goście (2:4, 5:7). Z czasem przewaga "pomarańczowych" powiększyła się do czterech "oczek" (6:10) i jastrzębianie pewnie zmierzali do zakończenia spotkania. Siatkarze Skry zdołali zmniejszyć straty do jednego punktu (10:11), jednak Jastrzębski Węgiel odbudował swoją przewagę (12:16), która wchodząc w końcowy fragment seta sięgnęła sześciu punktów (15:21). Ostatecznie przyjezdni wygrali do 19, a całe spotkanie 0:3 odnosząc szesnaste zwycięstwo w sezonie.

Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został atakujący Jastrzębskiego Węgla - Dawid Konarski, który zdobył dla zwycięskiej drużyny 20 punktów.

Jastrzębski Węgiel dzięki wygranej zmniejszył stratę do trzeciej w tabeli Skry do trzech "oczek". Do zakończenia fazy zasadniczej Plus Ligi pozostały cztery kolejki spotkań.

PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel 0:3 (22:25, 23:25, 19:25)

Skra: Łomacz, Orczyk, Kochanowski, Wlazły, Katić, Kłos oraz Piechocki (libero), Droszyński, Petković, Milczarek

Jastrzębski: Kampa, Fornal, Vigrass, Konarski, Fromm, Gladyr oraz Popiwczak (libero), Rusek