ZAKSA triumfuje w trzech setach

26.02.2020 22:15 | 0 komentarzy | rafbl

Osiemnaste zwycięstwo w sezonie zanotowali w wyjazdowym meczu 21. kolejki Plus Ligi siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, którzy w Katowicach pokonali bez straty seta miejscowy GKS.

Początkowy fragment meczu to wyrównana gra obydwu zespołów, które raz po raz zmieniały się na minimalnym prowadzeniu. Z czasem na trzy "oczka" odskoczyć zdołali kędzierzynianie (7:10), jednak miejscowi szybko doprowadzili do remisu (11:11). W drugiej części seta ZAKSA ponownie odskoczyła i zbliżając sie do końcowej fazy premierowej odsłony prowadziła trzema punktami (17:20). W końcówce na tablicy wyników ponownie pojawił się remis (22:22), jednak trzy ostatnie akcje zapisali na swoim koncie przyjezdni, którzy wygrali do 22.

Od początku drugiego seta na dwupunktowym prowadzeniu byli goście (1:3, 6:8, 9:11). W środkowej fazie seta kędzierzynianie podkręcili tempo i powiększyli swoją przewagę do czterech "oczek" (10:14). Gospodarze nie byli w stanie zniwelować strat i wchodząc w decydujący fragment seta ZAKSA prowadziła 16:20. Ostatecznie partia zakończyła się zwycięstwem podopiecznych Nikoli Grbicia do 20.

Trzecia i zarazem ostatnia partia to od początku dominacja ZAKSY, która od początku budowała sobie przewagę. Rozpędzeni kędzierzynianie wypracowali sobie bezpieczną, ośmiopunktową zaliczkę (1:9) i w dalszej części gry w pełni kontrolowali boiskowe wydarzania. Gospodarze zdołali zmniejszyć straty do czterech "oczek" (13:17), jednak nie zdołali odmienić losów seta, który padł łupem Mistrzów Polski, którzy wygrali podobnie jak w partii poprzedniej do 20, a całe spotkanie 0:3.

Dla ZAKSY dzisiejsza wygrana jest osiemnastym triumfem w sezonie. Bilans kędzierzynian uzupełniają cztery porażki. Mistrzowie Polski awansowali na pozycję lidera jednak może ich wyprzedzić Verva Warszawa, która nie rozegrała jeszcze swojego spotkania.

MVP meczu wybrany został środkowy ZAKSY- Łukasz Wiśniewski.

GKS Katowice - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (22:25, 20:25, 20:25)

GKS: Firlej, Kwasowski, Nowakowski, Jarosz, Szymura, Zniszczoł oraz Watten (libero), Gregorowicz (libero), Musiał, Fijałek, Buchowski, Kohut

ZAKSA: Toniutti, Śliwka, Wiśniewski, Baroti, Semeniuk, Smith oraz Zatorski (libero), Stępień, Grygiel