środa, 22 maja 2024

imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy

RSS

ROW nie wyraża zgody na mecz z Odrą w nowym terminie

29.02.2020 10:51 | 15 komentarzy | adi

ROW 1964 Rybnik wydał oświadczenie, w którym poinformował, że nie wyraża zgody na rozegranie pucharowego spotkania z Odrą Wodzisław w dniu 15 kwietnia 2020 roku.

ROW nie wyraża zgody na mecz z Odrą w nowym terminie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Klub zwraca uwagę, że nie jest to pierwsza zmiana terminu spotkania. ROW nie zgadza się na proponowany termin z uwagi na mecze ligowe.

Oświadczenie ROW-u 1964 Rybnik

W związku z przełożeniem i ustaleniem nowego terminu rozegrania meczu z MKS Odrą Wodzisław w ramach półfinału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Rybnik podczas obrad Podokręgu Rybnik w dniu 27.02.2020, Klub Sportowy ROW 1964 Rybnik pragnie oświadczyć, iż nie wyraża zgody na rozegranie tego spotkania w dniu 15 kwietnia 2020 roku.

Na wstępie pragniemy poinformować, iż w dniu 26 lutego wystosowaliśmy pismo do Podokręgu Rybnik z informacją, iż nie zgadzamy się na odwołanie spotkania zaplanowanego na 29 lutego 2020 roku i rozegrania go w innym terminie.

Warto zaznaczyć, że termin 29 lutego 2020 roku ustalony był już po raz drugi. Pierwszy obligatoryjny termin rozegrania spotkania z Odrą Wodzisław Podokręg Rybnik wyznaczył na listopad 2019 roku, lecz ostatecznie ze względu na prośbę klubu z Wodzisławia, który argumentował ją długą przerwą po zakończeniu rundy został przełożony.

Drugi termin wyznaczony na dzień 29 lutego został uzgodniony i zaaprobowany przez obie drużyny 31 października 2019 roku. Jako, że mecz pucharowy miał się odbyć przed rozgrywkami ligowymi, dostosowaliśmy do niego okres przygotowawczy naszego zespołu.

Proponowany termin (15 kwietnia), nakłada się z ligowym terminarzem naszej drużyny w ramach rozgrywek III ligi grupy III:

  • sobota, 4 kwietnia z Gwarkiem Tarnowskie Góry
  • środa, 8 kwietnia z Miedzią II Legnica
  • sobota, 18 kwietnia ze Stalą Brzeg
  • sobota, 25 kwietnia z Ruchem Zdzieszowice

Pragniemy zaznaczyć, iż termin meczu 23. kolejki III ligi, grupy III z rezerwami Miedzi Legnica (8 kwietnia) został zmieniony ze względu na Święta Wielkanocne. Ponieważ będzie to już cykl rozgrywek ligowych, nie tylko bardzo ważny ze względu sportowego, ale również wytrzymałościowego, przerwa po świętach miała nam dać naszym zawodnikom więcej wytchnienia po meczach rozgrywanych w sobotę i środę.

W związku z powyższym jeszcze raz oświadczamy, iż zaproponowana data rozegrania meczu półfinałowego Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Rybnik z Odrą Wodzisław na 15 kwietnia jest przez nasz Klub nie do przyjęcia, tym bardziej, że Podokręg Rybnik znał nasze stanowisko.

Z wyrazami szacunku

Zarząd Klubu Sportowego ROW 1964 Rybnik