Przegrana na zakończenie sezonu

29.02.2020 21:44 | 0 komentarzy | olla

W zaległym meczu finału A II ligi kobiet koszykarki RMKS-u Rybnik przegrały z MOSiR-em Bochnia.

Wiceliderki z Bochni od początku meczu pokazały swoją przewagę. Pierwszą kwartę RMKS przegrał różnicą 17 punktów. W drugiej kwarcie rybniczanki zdobyły zaledwie sześć „oczek” i na przerwę schodziły przegrywając 13:38. Po przerwie gra obu zespołów się nie zmieniła. Przyjezdne z Bochni dominowały na parkiecie. Drugą połowę RMKS przegrał 23:37. W całym spotkaniu koszykarki z Rybnika przegrały 36:75.

RMKS Rybnik zmagania w rundzie finałowej zakończył na 6. miejscu z siedemnastoma punktami na koncie. W sezonie 2019/2020 najskuteczniejszą zawodniczką w rybnickiej drużynie była Joanna Sobota. Koszykarka RMKS-u w 19 rozegranych spotkaniach zdobyła 264 punkty. Sześćdziesiąt punktów mniej dla rybnickiej drużyny zdobyła Małgorzata Struzik.

RMKS Rybnik – Contiman MOSiR Bochnia 36:75 (7:24, 6:14, 14:16, 9:21)

Rybnik: Julia Góra, Majka Stefaniak 5, Marzena Lamczyk 2, Justyna Kocon 8, Karolina Danielewicz 4, Joanna Sobota 8, Nicola Banaś, Paulina Raudner, Dominika Bednarek 9
Trener: Grzegorz Korzeń.

Bochnia: Aleksandra Klimas 8, Aisza Buczek 7, Julia Fortuna 8, Wiktoria Zając, Natalia Mazur 9, Magdalena Puter 29, Debora Sajdak, Julia Natkaniec 3, Agnieszka Blum, Dorota Świercz 1, Minika Malinowska
Trener: Małgorzata Misiuk.