Piątek, 3 maja 2024

imieniny: Marii, Aleksandra, Stanisława

Komplet punktów Jastrzębskiego Węgla

29.02.2020 19:27 | 0 komentarzy | rafbl

Trzech setów potrzebowali siatkarze Jastrzębskiego Węgla do pokonania Asseco Resovii Rzeszów. Dla "pomarańczowych" zwycięstwo w meczu 22. kolejki Plus Ligi było już siedemnastym w rozgrywkach.

Spotkanie dość niespodziewanie lepiej rozpoczęli zajmujący przedostatnią lokatę w tabeli przyjezdni, którzy wypracowali sobie w początkowej fazie trzypunktową zaliczkę (2:5). Jastrzębianie szybko odrobili straty (6:6) i w dalszej fazie seta wyszli na czteropunktowe prowadzenie (12:8). Resovia nie była w stanie nawiązać wyrównanej walki z wyżej notowanymi "pomarańczowymi", którzy wchodząc w decydującą fazę seta powiększyli przewagę do pięciu "oczek" (19:14). W końcówce obraz gry nie uległ zmianie i Jastrzębski Węgiel wygrał bardzo pewnie do 18.

Drugiego seta ponownie lepiej rozpoczęli goście, którzy zbudowali sobie dwupunktową zaliczkę (0:2). Przewaga Resovii utrzymywała się do połowy seta (10:12), jednak z czasem prowadzeni przez Slobodana Kovacia wyrównali (13:13), a następnie odskoczyli na trzy punkty (19:16). W końcówce Jastrzębski Węgiel dorzucił do swojej przewagi kolejne dwa "oczka" i wygrał ostatecznie do 20.

Od początku trzeciej odsłony inicjatywa leżała po stronie gospodarzy, którzy konsekwentnie budowali swoją przewagę. W środkowej fazie seta przewaga gospodarzy powiększyła się do pięciu "oczek" (15:10) i pewnie zmierzali oni po zwycięstwo. Zbliżając się do decydującej części seta goście zmniejszyli starty do jednego punktu (17:16), jednak końcówka należała do "pomarańczowych", którzy odparli atak rywali i powiększyli przewagę triumfując do 22, a w całym spotkaniu 3:0. Dla Jastrzębskiego Węgla dzisiejsze zwycięstwo było siedemnastym w sezonie.

Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Lukas Kampa, dla którego jest to piąta statuetka MVP w sezonie.

Dzięki wygranej jastrzębianie zrównali się z punktami z PGE Skrą Bełchatów i awansowali na 3. miejsce w ligowej tabeli. Bełchatowianie swoje spotkanie 22. kolejki rozgrywek z Aluronem Virtu CMC Zawiercie rozegrają jutro.

Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:18, 25:20, 25:22)

Jastrzębski: Kampa, Fornal, Vigrass, Konarski, Depowski, Hain oraz Popiwczak (libero), Bucki

Resovia: Komenda, Marechal, Krulicki, Bartman, Buszek, Kalembka oraz Perry (libero), Mariański (libero), Hoag, Kosok, Shoji, Schulz