Poniedziałek, 29 kwietnia 2024

imieniny: Piotra, Rity, Angeliny

Ewelina Kamczyk znów strzela

03.03.2020 18:00 | 0 komentarzy | kozz

Ekstraliga kobiet wznowiła rozgrywki po przerwie zimowej. W meczu 12. kolejki Górnik Łęczna w którym występuje Ewelina Kamczyk z Krzyżanowic zremisował 1:1 z UKS SMS Łódź, a piłkarka z naszego regionu zdobyła jedyną bramkę dla Górnika.

To pierwsza strata punktów w sezonie. Do tej pory Górniczki wygrały 11 spotkań. Wiosnę zaczęły jednak tylko od remisu. Drużyna Kamczyk jest zdecydowanym liderem ekstraligi. Prowadzi dziewięcioma punktami nad drugim Medykiem Konin. Tyle samo straty mają także dziewczyny z Czarnych Sosnowiec, w której zawodniczkami są Dżesika Jaszek z Cyprzanowa i Karolina Wieczorek z Raciborza.

Kamczyk w meczu wyjazdowym z Łodzią gola strzeliła w 16. minucie dając prowadzenie 1:0. Łęcznianki straciły prowadzenie na 10 minut przed końcem po trafieniu Klaudii Jedlińskiej.

Dla Eweliny Kamczyk to 22. trafienie w tym sezonie. Prowadzi zdecydowanie. Druga w klasyfikacji Nikola Karczewska z Górnika ma 13 goli.