środa, 24 kwietnia 2024

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Skromne zwycięstwo Piasta Gliwice

04.03.2020 22:33 | 0 komentarzy | rafbl

Dwunaste zwycięstwo w sezonie odnieśli w środowy wieczór piłkarze Piasta Gliwice, którzy w meczu 25. kolejki PKO Ekstraklasy pokonali na własnym stadionie Arkę Gdynia.

W składzie Mistrza Polski, w porównaniu do piątkowego meczu z Rakowem Częstochowa, który gliwiczanie przegrali 0:2 doszło do czterech zmian. Nowi zawodnicy wprowadzeni przez Waldemara Fornalika do wyjściowej jedenastki wpłynęli na grę Piasta, który w dzisiejszym spotkaniu z Arką starał się narzucić rywalom swój styl.

Od pierwszych minut gospodarze starali się pokonać bramkarza gdynian, jednak sztuka ta udała im się dopiero w 29. minucie, kiedy Piotr Parzyszek dobił odbitą od słupka po strzale Jorge Felixa piłkę pokonując Pavelsa Steinborsa. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy gliwiczanie starali się podwyższyć wynik, jednak więcej bramek nie padło.

Po zmianie stron w dalszym ciągu dominował Piast, jednak nie był on w stanie rozstrzygnąć losów meczu. Niepewnie grająca obrona Arki dopuszczała do groźnych sytuacji  jednak miejscowym nie udało się zmienić wyniku. Ostatecznie Piast zwyciężył skromnie 1:0 odnosząc dwunaste zwycięstwo w sezonie.

Gliwiczanie dzięki wygranej z 40 punktami na koncie awansowali na 6. miejsce w tabeli. Prowadzi Legia Warszawa z 51 "oczkami".

Piast Gliwice - Arka Gdynia 1:0 (1:0)

Bramka: Parzyszek 29.

Piast: Frantisek Plach - Mikkel Kirkeskov, Jakub Czerwiński, Uros Korun, Martin Konczkowski (84. Bartosz Rymaniak), Sebastian Milewski, Tomas Huk, Patryk Sokołowski, Jorge Felix, Tomasz Jodłowiec (81. Kristopher Vida), Piotr Parzyszek (76. Patryk Tuszyński)

Arka: Pavels Steinbors - Damian Zbozień, Douglas Bergqvist, Frederik Helstrup (57. Luka Marić), Jakub Wawszczyk, Maciej Jankowski, Michał Kopczyński,Marko Vejinović, Nemanja Mihajlović, Michał Nalepa (76. Dawit Schirtladze), Fabian Serrarens (61. Oskar Zawada),

Żółte kartki: Vejinović, Schirtladze

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin)