Sobota, 4 maja 2024

imieniny: Floriana, Moniki, Grzegorza

Wicelider Górnikowi niestraszny [ZDJĘCIA]

06.03.2020 22:54 | 0 komentarzy | rafbl, kozz

Piąte z rzędu zwycięstwo na własnym stadionie odnieśli dzisiejszego wieczora piłkarze Górnika Zabrze, którzy po dobrym spotkaniu pokonali wicelidera ligowej tabeli - Cracovię 3:2.

Piątkowe spotkanie 26. kolejki PKO Ekstraklasy dostarczyło sporo emocji.

Wynik meczu już w 5. minucie otworzył Rafael Lopes, który wykorzystał dogranie Mateusza Wdowiaka z bocznego sektora i strzałem na bliższy słupek wyprowadził Cracovię na prowadzenie. Gospodarze odpowiedzieli dwadzieścia minut później. Jesus Jimenez wykończył zespołową akcję Górnika i umieścił piłkę w siatce doprowadzając do remisu. Do przerwy więcej bramek nie padło i do szatni obydwa zespoły schodziły przy stanie 1:1.

Jedenaście minut po zmianie stron zabrzanie zdobyli kolejną bramkę. Kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Erik Jirka, który strzałem z pierwszej piłki nie dał szans bramkarzowi gości wyprowadzając Górnika na prowadzenie. W 68. minucie Cracovia wyrównała. Bramkę głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zdobył Michał Helik. Nie minęły trzy minuty, a na prowadzeniu ponownie byli podopieczni trenera Marcina Brosza. Długą piłkę w pole karne zagrał Jesis Jimenez, ta trafiła do Stavorsa Vasilantonopoulosa, który strzałem od słupka wyprowadził trójkolorowych na prowadzenie. W końcówce rezultat nie uległ zmianie i spotkanie zakończyło się zwycięstwem miejscowych 3:2.

Górnik zanotował piąte z rzędu zwycięstwo na własnym stadionie. Trójkolorowi z 33 punktami na koncie awansowali na 10. miejsce w tabeli.

Górnik Zabrze - Cracovia 3:2 (1:1)

Bramki: Jimenez 25., Jirka 56., Vasilantonopoulos 71. - Lopes 5., Helik 68.

Górnik: Martin Chudy - Stavors Vasilantonopoulos, Przemysław Wiśniewski, Paweł Bochniewicz, Erik Janza (56. Giorgos Giakoumakis), Erik Jirka, Roman Prochazka, Alasana Manneh (79. Szymon Matuszek), Jesus Jimenez, Łukasz Wolsztyński (33. Michał Koj), Igor Angulo

Cracovia: Michal Pesković - Diego Ferraresso, Michał Helik, Oleksiy Dytyatev, Kamil Pestka, Thiago (77. Pelle van Amersfoort), Milan Dimun, Sergiu Hanca, Ivan Fiolić (21. Michał Rakoczy) (77. Sebastian Strózik), Mateusz Wdowiak, Rafael Lopes

Żółte kartki: Prochazka, Wiśniewski, Giakoumakis, Manneh, Koj - Thiago, Dimun, Pestka

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)