Czwartek, 25 kwietnia 2024

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

Pewny triumf raciborskich siatkarzy

10.03.2020 15:12 | 0 komentarzy | rafbl

Trzech setów potrzebowali siatkarze KS AZS Rafako Racibórz by pokonać w wyjazdowym meczu I Ligi Śląskiej Hemarpol Norwid Częstochowa.

Prowadzeni przez Bartosza Frątczaka raciborzanie zdominowali wydarzenia w premierowej odsłonie, w której na niewiele pozwolili gospodarzom triumfując bardzo wysoko do 13. Nieco więcej emocji dostarczył drugi set, którego losy rozstrzygnęły się w końcówce. Ostatecznie do 21 wygrali go siatkarze Rafako. W trzecim secie ponownie wyraźną przewagę mieli goście, którzy będąc wyraźnie lepszym w każdym z elementów siatkarskiego rzemiosła zwyciężyli do 16, a w całym spotkaniu 0:3.

Dzięki wygranej raciborzanie z 42 punktami na koncie umocnili się na 2. miejscu w tabeli. Prowadzi KS Volley Miasteczko Śląskie, który zgromadził 43 punkty i ma rozegrane o dwa mecze mniej.

Hemarpol Norwid Częstochowa - KS AZS Rafako Racibórz 0:3 (13:25, 21:25, 16:25)

Norwid: Madej, Bąk, Grabowski, Czupryna, Pośpiech, Olczyk M. oraz Olczyk B. (libero), Gumiński (libero), Boczkowski, Kantorowicz, Kwiatecki

Rafako: Błaszczok, Spelak, Herich, Gonsior, Besz, Gołuchowski oraz Kostka (libero), Marchwiak