Poniedziałek, 17 czerwca 2024

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

UKS Krzanowice triumfuje po tie-breaku

10.03.2020 20:30 | 0 komentarzy | rafbl

Tie-break rozstrzygnął o losach sobotniego meczu I Ligi Śląskiej Kobiet pomiędzy GS UKS Krzanowice i UKS Centrum przy POSiR Pszczyna. Gospodynie mimo prowadzenia po dwóch setach nie zdołały zamknąć spotkania i ostatecznie wygrały je dopiero w decydującej odsłonie.

UKS Krzanowice triumfuje po tie-breaku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Premierowa odsłona spotkania to pełna kontrola siatkarek UKS-u Krzanowice. W efekcie podopieczne Tomasza Kuziaka pokonały rywalki bardzo wysoko do 15. W drugiej partii emocji było znacznie więcej, jednak w końcówce więcej zimnej krwi zachowały gospodynie, które wygrały minimalnie do 23.

W trzeciej partii do głosu doszły przyjezdne, które dzięki konsekwentnej grze wygrały do 19. Losy czwartej odsłony długo pozostawały nieznane. Obydwa zespoły grały punkt za punkt i co chwila wymieniały się na prowadzeniu. Ostatecznie na przewagi do 26 wygrały zawodniczki z Pszczyny, które doprowadziły do tie-breaka.

Decydująca partia również miała wyrównany przebieg. Na zmianie stron dwupunktową przewagę miały przyjezdne (6:8), jednak w drugiej części tie-breaka lepiej zaprezentowały się krzanowiczanki, które wygrały do 13, a całe spotkanie 3:2.

UKS zanotował tym samym ósme zwycięstwo w sezonie i po 19 rozegranych meczach z 27 punktami na koncie plasuje się na 8. miejscu w tabeli.

GS UKS Krzanowice - UKS Centrum przy POSiR Pszczyna 3:2 (25:15, 25:23, 19:25, 26:28, 15:13)

UKS Krzanowice: Świerczek Joanna, Wilusz, Witeczek, Sycz, Kretek, Daniszewska oraz Fluder (libero), Gołombek, Koczwara, Świerczek Justyna

UKS Centrum: Kocoń, Chowaniec D., Żołneczko, Młynarczyk, Pyrek, Chowaniec N. oraz Puchałka (libero), Szajer (libero), Pluta, Witoszek, Chowaniec J.