Piątek, 26 kwietnia 2024

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Polki rozbiły Azerbejdżan, ale dopiero pod koniec meczu

11.03.2020 18:48 | 0 komentarzy | kozz

Reprezentacja Polski w piłce nożnej kobiet rozegrała wyjazdowy mecz eliminacji do Mistrzostw Europy w którym przeciwnikiem była kadra Azerbejdżanu. Polki wygrały z rywalkami 5:0, choć do 90 minuty było tylko 2:0.

Strzelanie w meczu rozpoczęła Ewa Pajor. Napastniczka polskiej kadry wpisała się na listę strzelców w 19. minucie spotkania rozgrywanego w Baku. Przed przerwą wynik podwyższyła Aleksandra Sikora i po pierwszych 45 minutach mieliśmy prowadzenie Polek 2:0. Po przerwie podobnie jak w niedawnym meczu z Mołdawią również wygranym 5:0, Polki długo nie potrafiły umieścić piłki w siatce. Zrobiła to dopiero Agata Tarczyńska (była zawodniczka RTP Unia Racibórz) pokonując bramkarkę Azerbejdżanu w 90. minucie meczu. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry gola ponownie zdobyła Pajor i mieliśmy 4:0 dla Polek. Dwie minuty później wynik na 5:0 ustaliła Sikora. Ewelina Kamczyk z Krzyżanowic weszła na boisko w 68. minucie meczu. W spotkaniu zagrały także inne były piłkarki raciborskiej Unii. Poza wspomnianymi Tarczyńską i Kamczyk zagrały: Gabriela Grzywińska, Natalia Chudzik i Emilia Zdunek.

Azerbejdżan - Polska 0:5 (0:2)

Polska: Katarzyna Kiedrzynek - Aleksandra Sikora, Gabriela Grzywińska, Małgorzata Mesjasz, Paulina Dudek, Natalia Chudzik (63. Weronika Zawistowska) - Emilia Zdunek (68. Ewelina Kamczyk), Dominika Grabowska, Patrycja Balcerzak - Katarzyna Daleszczyk (78. Agata Tarczyńska), Ewa Pajor.