Wtorek, 11 maja 2021

imieniny: Igi, Miry, Lwa

RSS

Bieg Bez Granic zostanie przełożony

22.03.2020 15:47 | 1 komentarz | kozz

Nie dojdzie do XIII Biegu Bez Granic w terminie wcześniej wyznaczonym, czyli 3 maja.

Bieg Bez Granic zostanie przełożony
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Impreza biegowa, która od lat cieszy się dużą popularnością w Raciborzu zostanie przełożona na inny termin. Być może jeśli tylko ustabilizuje się sytuacja z pandemią, odbędzie się bieg zastępczy, który nie będzie wymagał wielkiego przygotowania się do imprezy - dowiedzieliśmy się w OSiR Racibórz.

Bieg Bez Granic to impreza z największą tradycją, ciesząca się dużą popularnością wśród biegaczy. Bieg główny rozgrywany jest na dystansie 10 km, w którym bierze udział kilkuset uczestników z regionu, jak również zza granicy. W tym dniu rozgrywane są jeszcze biegi na dystansie 3,7 km dla młodzieży oraz w kat. Open. Uczestnicy w pakiecie otrzymują okolicznościowe koszulki, jak również medal na mecie. Trasa biegu przebiega ulicami centrum miasta, na których licznie gromadzą się kibice gorąco dopingujący zawodników.

- Miesiąc przed imprezą trzeba składać wniosek i zadeklarować, że impreza się odbędzie. Organizacja biegu wymaga zatrzymania ruchu w mieście. Na ten moment wszyscy mamy inne problemy, więc nie ma co zawracać sobie i służbom głowy przygotowywaniem się do trzynastej edycji - powiedział dyrektor OSiR Paweł Król.

Bieg Bez Granic wchodzi w skład cyklu biegowego 4 Biegi Racibórz. W 2020 roku odbyła się tylko jedna impreza Bieg Twardziela. Z kolei Rafako Półmaraton, który odbywa się w sierpniu póki co nie jest zagrożony, aczkolwiek nie wiadomo na dziś jak to będzie z finansowaniem imprezy. - Więcej będziemy wiedzieli po ustabilizowaniu się sytuacji związanej z koronawirusem - stwierdził dyrektor OSiR.