Poniedziałek, 17 czerwca 2024

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Siatkarska II Liga kończy zmagania

30.03.2020 09:58 | 0 komentarzy | rafbl

Pandemia koronawirusa zmusiła Polski Związek Piłki Siatkowej do podjęcia decyzji o przedwczesnym zakończeniu rozgrywek siatkarskiej II Ligi. Zmagania zakończyły tym samym TS Volley Rybnik i Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel. Za ostateczne wyniku uznano tabelę po fazie zasadniczej, w której nasze zespoły zajęły odpowiednio czwarte i piąte miejsce.

Siatkarska II Liga kończy zmagania
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wydział Rozgrywek Polskiego Związku Piłki Siatkowej, przy aprobacie Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej, wobec braku możliwości rozstrzygnięć sportowych wynikających z aktualnej sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19, a co za tym idzie – treścią Rozporządzenia Ministra Zdrowia o wprowadzeniu stanu epidemii w Polsce, postanowił niniejszym zakończyć sezon rozgrywkowy 2019/2020 w rozgrywkach seniorskich organizowanych przez PZPS.

Wydział Rozgrywek PZPS, po konsultacjach z przedstawicielami środowiska siatkarskiego, uznał, iż wobec braku jednoznacznego określenia przewidywanej daty możliwego wznowienia zawieszonych rozgrywek oraz prymatu dbałości o zdrowie wszystkich osób zaangażowanych w przeprowadzanie rozgrywek (zawodników, kibiców, działaczy, sędziów i in.), jak również konieczności zminimalizowania organizacyjnych skutków stanu epidemii, zasadne jest uchylenie stanu niepewności co do sezonu 2020/2021.

Zdając sobie sprawę z bezprecedensowości sytuacji, Wydział postanowił wyważyć racje zarówno poszczególnych uczestników rozgrywek, jak i Związku – jako regulatora tych rozgrywek. W konsekwencji, podjęto decyzje o klasyfikacjach końcowych oraz zasadach awansu i spadku.

Klasyfikacja końcowa II Ligi grupy 5 ustalona na podstawie tabeli po rundzie zasadniczej:

  1. TKS Tychy
  2. MKS Andrychów
  3. UMKS Kęczanin Kęty
  4. TS Volley Rybnik
  5. Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel
  6. AZS Politechnika Opolska Cementownia Odra SA
  7. BBTS Bielsko-Biała II
  8. WIE-DRUK MKS Będzin

Zgodnie z komunikatem PLS, z KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn do II ligi mężczyzn spadły dwa ostatnie zespoły: SPS Chrobry Głogów i SMS PZPS Spała.

PZPS wskazuje cztery zespoły z pierwszych miejsc w swoich grupach, które wykazały gotowość do gry w KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn, do weryfikacji przez PLS pod kątem gry w KRISPOL 1. Lidze Mężczyzn. Są to: BAS Białystok, MKS Avia Świdnik, LKS Czarni Rząśnia, Sulęcińskie Towarzystwo Siatkarskie Olimpia.

Pozostałe zespoły, z niższych miejsc w tabelach tj. MKS Andrychów, LUKS Wilki Wilczyn, KS Metro Warszawa, WKS Sobieski Żagań (tj. zespoły które wygrały rywalizację w pierwszej rundzie w fazie play-off i uzyskały prawo gry w turniejach półfinałowych), a także UMKS MOS Wola Warszawa (zespół z pary, w której rywalizacja się nie zakończyła), które jednocześnie wykazały gotowość do gry w KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn, również niniejszym są wskazywane do ewentualnego awansu do KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn przy wolnych miejscach w lidze i spełnieniu wymogów określonych przez PLS.

W związku z brakiem możliwości sportowych rozstrzygnięć, w sezonie 2019/2020 żaden z zespołów II ligi mężczyzn nie spada do ligi niższej.

Każdy z wojewódzkich Związków Piłki Siatkowej ma prawo zgłosić do rozgrywek II ligi mężczyzn w sezonie 2020/2021 jeden zespół, bez możliwości dalszego odstąpienia miejsca innemu zespołowi.

Polski Związek Piłki Siatkowej