Piątek, 23 lutego 2024

imieniny: Damiana, Romany, Florentyna

RSS

Vital Heynen na dłużej z siatkarską reprezentacją

02.05.2020 15:23 | 0 komentarzy | rafbl

Polski Związek Piłki Siatkowej poinformował o przedłużeniu kontraktu z pierwszym trenerem siatkarskiej reprezentacji Polski - Vitalem Heynenem. Belgijski szkoleniowiec poprowadzi biało-czerwonych co najmniej do końca października przyszłego roku.

Vital Heynen na dłużej z siatkarską reprezentacją
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dotychczasowa umowa belgijskiego szkoleniowca obowiązywała do września 2020 roku, jednak z uwagi na przesunięcie na przyszły roku Igrzysk Olimpijskich w Tokio, w których Vital Heynen deklaruje walkę z reprezentacją o olimpijski medal PZPS postanowił przedłużyć kontrakt o rok.

Oprócz Igrzysk Olimpijskich Belg poprowadzi kadrę także w przyszłorocznych Mistrzostwach Europy, które Polska zorganizuje wspólnie z Czechami, Estonią i Finlandią.

50-letni szkoleniowiec trenerem siatkarskiej reprezentacji Polski jest od lutego 2018 roku. Pod wodzą Heynena biało-czerwoni odnosili do tej pory liczne sukcesy. W 2018 roku obronili wywalczony cztery lata wcześniej tytuł Mistrzów Świata, natomiast w 2019 roku zdobył brązowe medale siatkarskiej Ligi Narodów i Mistrzostw Europy oraz srebrny medal na Pucharze Świata, a także co najważniejsze wywalczył awans na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Belgijski szkoleniowiec nie ukrywa, że jest szczęśliwy z przedłużenia umowy, a swoją radością podzielił się z kibicami za pomocą Twittera:

Jestem bardzo szczęśliwy, że nadal będę trenerem Reprezentacji Polski. Pracuję ze świetnymi ludźmi we wspaniałym kraju i mam nadzieję, że będziemy wszyscy dzielić radość 7 sierpnia 2021.

Belg funkcję trenera reprezentacji Polski łączył będzie z posadą trenera włoskiego Sir Safety Perugia, w którym występuje między innymi reprezentacyjny przyjmujący - Wilfredo Leon.