środa, 27 października 2021

imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego

RSS

Siatkarze spotkają się na zgrupowaniu

05.05.2020 15:17 | 0 komentarzy | rafbl

Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej - Jacek Kasprzyk zdradził terminy zgrupowań siatkarskiej reprezentacji Polski. Wiele wskazuje na to, że prowadzeni przez Vitala Heynena biało-czerwoni spotkają się 1 czerwca w Spale.

Siatkarze spotkają się na zgrupowaniu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pandemia koronawirusa jaka ogarnęła świat storpedowała kalendarze niemal wszystkich dyscyplin sportu. Nie inaczej jest z siatkówką dla której imprezą sezonu miały być Igrzyska Olimpijskie w Tokio, które przełożono na przyszły rok.

Prowadzonej przez Vitala Heynena reprezentacji w sezonie reprezentacyjnym pozostała do rozegrania, pod warunkiem że się odbędzie -  Liga Narodów. Organizator - FIVB w marcu poinformował o zmianie terminu z pierwotnie planowanego na przełom maja i czerwca na czas po Igrzyskach Olimpijskich. Mimo przełożenia najważniejszej imprezy czterolecia jak na razie nie ukazały się w tym temacie żadne konkretne informacje.

Reprezentanci Polski nie będą jednak próżnować i jak poinformował Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej - Jacek Kasprzyk, mają zaplanowane zgrupowanie, które 1 czerwca ma się rozpocząć w Spale. Jest to możliwe dzięki "odmrażaniu" sportu, jakie od niedawna przeprowadza polski rząd.

Na tą chwilę nie jest znana kadra jaka spotka się w Spale, jednak z pewnością nie zabraknie w niej zawodników związanych z naszym regionem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębskiego Węgla. Pewniakiem do pojawienia się w kadrze wydaje się być także pochodzący z Zabrza Bartosz Bednorz, którego świetna gra w lidze włoskiej zaowocowała transferem do rosyjskiego giganta - Zenitu Kazań.