Piątek, 1 marca 2024

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Trzecioligowcy ciągle w zawieszeniu

14.05.2020 10:03 | 0 komentarzy | rafbl

Nadal nie wiadomo czy i jak zakończone zostaną rozgrywki piłkarskiej III Ligi. Piłkarskie kluby na tym szczeblu rozgrywkowym są jedynymi w kraju, które nie wiedzą jaka przyszłość czeka ich rozgrywki.

Trzecioligowcy ciągle w zawieszeniu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Decyzję w tej sprawie miał podjąć Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej na posiedzeniu, które odbyło się 12 maja w Warszawie. Tak się jednak nie stało i piłkarska centrala postanowiła, aby decyzję na temat wznowienia lub zakończenia rozgrywek III Ligi podjęły Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej.

Decyzji w sprawie rozgrywek z niecierpliwością oczekują dwa zespoły z naszego regionu, które rywalizują z zespołami z województw śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego i lubuskiego w grupie 3. Rezerwy Górnika Zabrze po rozegraniu 18. kolejek spotkań zajmują 9. miejsce, natomiast ROW 1964 Rybnik plasuje się na 14. pozycji.

PZPN podczas posiedzenia miał także podjąć decyzję w kwestii kontynuacji lub zakończenia rozgrywek wśród kobiet, gdzie w rozgrywkach grupy południowej I Ligi rywalizują zawodniczki TS ROW Rybnik i SWD Wodzisław Śląski. Decyzja ta została przełożona na 22 maja.