Niedziela, 21 lipca 2024

imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

RSS

Koniec zmagań na futsalowych parkietach

15.05.2020 11:57 | 0 komentarzy | rafbl

Komisja ds. Nagłych Polskiego Związku Piłki Nożnej podjęła decyzję o zakończeniu rozgrywek w Ekstraklasie, I Lidze Futsalu, w których uczestniczyły trzy gliwickie zespoły. Za końcowe klasyfikacje w rozgrywkach uznano kolejność jaką zespoły zajmowały w tabeli w momencie przerwania rozgrywek.

Koniec zmagań na futsalowych parkietach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Futsal Ekstraklasie, której rozgrywki przerwano została po 18. kolejkach spotkań Mistrzem Polski uznany został liderujący z dużą przewagą Rekord Bielsko-Biała. Srebrne medale zdobył KS Constract Lubawa, który o punkt wyprzedził trzecią Gattę Active Zduńska Wola.

Z grona dwóch zespołów z naszego regionu występujących w rozgrywkach lepiej zaprezentował się Piast Gliwice, który z 27 punktami na koncie zajął 7. miejsce. GSF Gliwice z 24 "oczkami" na koncie zakończył zmagania na 9. miejscu.

Podjęta została także decyzja o braku spadków z ligi i powiększeniu Futsal Ekstraklasy w sezonie 2020/2021.

Awans z I Ligi uzyskają Mistrzowie, każdej z dwóch grup I Ligi. Na tą chwilę z uwagi na skomplikowaną sytuację punktową zespolów z czołówki grup północnej i południowej nie wiadomo jednak, kto w przyszłym sezonie będzie beniaminkiem rozgrywek Futsal Ekstraklasy. Niewykluczony jest, że awans uzyska także trzeci z zespołów z I Ligi, który wyłoniony może zostać w barażu pomiędzy zespołami z 2. miejsc.

KS Sośnica Gliwice rozgrywki w grupie południowej I Ligi z 18 punktami na koncie zakończył na 10. miejscu.