Poniedziałek, 22 lipca 2024

imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii

RSS

Jerzy Brzęczek z nowym kontraktem

18.05.2020 14:15 | 0 komentarzy | rafbl

Polski Związek Piłki Nożnej przedłużył do 31 grudnia 2021 kontrakt z selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski - Jerzym Brzęczkiem. W nowej umowie zawarto klauzulę dotyczącą automatycznego przedłużenia kontraktu na dłuższy okres.

Jerzy Brzęczek z nowym kontraktem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jerzy Brzęczek selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski jest od lipca 2018 roku. Dotychczasowa umowa obowiązywała do zakończenia Euro 2020, które przełożone zostało na przyszły rok. Nowy kontrakt podpisany z 49-letnim szkoleniowcem obowiązywać będzie do 31 grudnia 2021 roku co oznacza, że poprowadzi on reprezentację Polski w meczach tegorocznej Ligi Narodów, przyszłorocznych Mistrzostwach Europy oraz kwalifikacjach do Mistrzostw Świata w 2022 roku w Katarze.

Klauzula zapisana w nowej umowie gwarantuje Brzęczkowi w przypadku awansu na Mistrzostwa Świata automatyczne przedłużenie kontraktu o kolejny rok. W kontrakcie zapisano także zastrzeżenie umożliwiające Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej rozwiązanie umowy z trenerem w sierpniu 2021. Mogłoby to nastąpić bo przyszłorocznych wyborach nowych władz w polskiej piłce.

Biało-czerwoni wystąpili dotychczas pod wodzą Brzęczka w 16 meczach, w których zanotowali bilans 8 zwycięstw, 4 remisów i 4 porażek.