Sobota, 25 maja 2024

imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

RSS

U Czechów też wznowią piłkarskie rozgrywki

21.05.2020 15:01 | 0 komentarzy | kozz

Bliskie dla naszego regionu kluby z Ostrawy, Opawy i Karwiny wrócą na boiska, aby dokończyć zmagania w czeskiej ekstraklasie.

U Czechów też wznowią piłkarskie rozgrywki
fot. trzi rogi elwer
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

U Czechów rozgrywki piłkarskie na najwyższym poziomie mają rozpocząć się nieco szybciej niż w Polsce. Przypomnijmy, że mecze PKO BP Ekstraklasy z udziałem Piasta Gliwice i Górnika Zabrze w ramach 27. kolejki zaplanowane są na 30 maja. W Czechach pierwszy mecz ma odbyć się 23 maja.

W zaległym meczu 23. kolejki zmierzyć się mają Teplice ze Slovanem Libercem, natomiast w przyszłym tygodniu 26 i 27 maja zaplanowana jest kolejka nr 25. Banik Ostawa ma zmierzyć się z 1. FK Przybram, a SFC Opawa z MFK Karwiną.

Do końca pozostało sześć kolejek sezonu zasadniczego, później ma rozpocząć się rywalizacja play-off. W tabeli prowadzi broniąca tytułu Slavia Praga, która ma osiem punktów przewagi nad Viktorią Pilzno. Banik Ostrawa jest na miejscu czwartym (38 pkt), Karwina na pozycji trzynastej (23 pkt), a Opawa dwie lokaty niżej (17 pkt). 

Czy do meczów dojdzie dowiemy się w najbliższych dniach, bowiem u niektórych zawodników testy wykazały obecność koronawirusa.