Sobota, 20 kwietnia 2024

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

Dawid Janczyk wrócił do Odry Wodzisław

01.06.2020 13:45 | 6 komentarzy | kozz

Piłkarz mający za sobą trudną pozasportową przeszłość ponownie pojawił się w Wodzisławiu Śląskim. Mający 32 lata były wielki talent polskiej piłki, któremu karierę pokrzyżował alkohol przyjechał do klubu z Bogumińskiej. Tym razem w Odrze nie pojawił się po to, żeby w niej zagrać, a wystąpić w realizowanym przez jedną z regionalnych telewizji odcinku pt. "Trenuj z Odrą".

Dawid Janczyk wrócił do Odry Wodzisław
fot. Odra Wodzisław
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Główna część programu oparta jest na ćwiczeniach, które prezentujemy, ale jest też kącik gdzie występują goście. W drugim odcinku zobaczymy pierwszego gościa i jest nim Dawid Janczyk. W kolejnych pojawi się także m.in. Darek Dudek i Marcin Malinowski. Chcemy pokazać legendy, które grały w Odrze. W przypadku Dawida akurat tak się złożyło, że był na Śląsku, a więc była to dobra okazja, żeby wystąpił w tym programie i poopowiadał jak jego okiem, jako zawodnika bardzo doświadczonego, wygląda praca w naszym klubie. Seria filmów "Trenuj z Odrą" ma na celu pomóc w promocji Odry - powiedział trener Adam Burek.

Jednocześnie szkoleniowiec zaprzeczył, że Janczyk miałby wrócić do Odry jako zawodnik. Przypomnijmy, że napastnik grał w wodzisławskim klubie wiosną poprzedniego sezonu (2018/19). Później próbował odnaleźć się w niemieckim FC Blaubeuren, a obecnie jest piłkarzem MKS Ciechanów. W przeszłości reprezentował znane marki piłkarskie jak CSKA Moskwa, Legię Warszawa, Piasta Gliwice, Koronę Kielce, a także belgijskie KSC Lokeren czy Germinal Beerschot.