Wtorek, 25 stycznia 2022

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Kadra siatkarzy rozpoczęła zgrupowanie

02.06.2020 16:11 | 0 komentarzy | rafbl

Wczoraj w Spale rozpoczęło się zgrupowanie siatkarskiej reprezentacji Polski. Pobyt w Centralnym Ośrodku Sportu rozpoczął się od testów na obecność koronawirusa.

Kadra siatkarzy rozpoczęła zgrupowanie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zawodnicy i członkowie sztabu szkoleniowego zjechali do Spały w poniedziałek przed południem. Każdy z nich zamieszkał w jednoosobowym pokoju w odizolowanej części hotelu na terenie Centralnego Ośrodka Sportu. Po przyjeździe każdy z siatkarzy oraz członków sztabu szkoleniowego - łącznie 30 osób, przeszedł test na obecność koronawirusa. Do czasu otrzymania wyników, które z laboratorium w Poznaniu dotarły do Spały dziś przed południem każdy z uczestników zgrupowania przebywał w izolacji.

Wszystkie wyniki przeprowadzonych wczoraj testów okazały się negatywne zatem nic nie stoi na przeszkodzie by biało-czerwoni rozpoczęli pracę na zgrupowaniu, które z uwagi na brak dużej imprezy w 2020 roku nie ma jasno postawionego celu. Ma ono w głównej mierze pomóc powrócić siatkarzom do optymalnej dyspozycji po ponad dwumiesięcznej przerwie jaką mają za sobą siatkarze oraz utrzymać bardzo dobrą atmosferę w kadrze jaka wytworzyła się po ubiegłorocznym niezwykle udanym dla reprezentacji sezonie. Pomóc ma w tym między innymi wspólny grill, który za główny priorytet zgrupowania uważa trener reprezentacji Polski - Vital Heynen

Tegoroczne zgrupowanie siatkarskiej reprezentacji Polski składa się z dwóch części. Pierwsza jego część potrwa do 13 czerwca. Następnie siatkarze udadzą się na dwutygodniowe urlopy. W Spale ponownie spotkają się 29 czerwca. W czasie drugiej, trwającej do 11 lipca części zgrupowania biało-czerwoni rozegrać mają kilka spotkań towarzyskich. Na tą chwilę nie wiadomo z kim zmierzą się Mistrzowie Świata, jednak jak zapewnia Polski Związek Piłki Siatkowej będą to zespoły z europejskiego topu.

W gronie 19 zawodników powołanych przez Vitala Heynena znalazło się kilku zawodników związanych z regionem. W reprezentacji znaleźli się między innymi Aleksander Śliwka i Paweł Zatorski z Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Tomasz Fornal z Jastrzębskiego Węgla i pochodzący z Zabrza Bartosz Bednorz.