imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

SWD Wodzisław Śląski spadł do II ligi. Wszystko przez reorganizację

05.06.2020 13:56 | 4 komentarze | kozz

Po rocznej obecności na zapleczu Ekstraligi kobiet, piłkarki SWD Wodzisław Śląski spadają do II ligi (trzeci poziom rozgrywkowy). Spadek wiąże się jednak nie ze słabą formą wodzisławskich piłkarek, a reorganizacją rozgrywek.

Obroną SWD Wodzisław steruje doświadczona była piłkarka Unii Racibórz - Daria Kasperska.

Przed sezonem 2019/20 zadecydowano o reorganizacji I ligi. Na zapleczu Ekstraligi występowały 24 drużyny podzielone na grupę północną i południową. Wiadomo było, że spadnie ponad połowa drużyn z jednej i drugiej grupy, po to, aby od sezonu 2020/21 była jedna I liga bez podziału terytorialnego.

Piłkarki z Wodzisławia w debiutanckim dla nich sezonie w I lidze radziły sobie w kratkę. Potrafiły wygrać 8:2 ze Spartą Daleszyce, jak i przegrać 0:5 z Rysami Bukowina Tatrzańska. Ostatecznie w 11 meczach rundy jesiennej wodzisławianki wygrały 5 meczów, 5 przegrały i 1 zremisowały. Dawało to szóste miejsce w tabeli, a te według przyjętych przepisów oznaczało spadek w wyniku reorganizacji ligi. Ale przecież przed nami była jeszcze cała runda wiosenna, więc piłkarki SWD mogły zarówno poprawić swoją szóstą lokatę jak i pogorszyć. Pandemia sprawiła, że rozgrywki zostały przerwane i niedokończone, natomiast reorganizacja utrzymana. - Jako kolejność drużyn w końcowych tabelach rozgrywek poszczególnych grup I ligi kobiet w sezonie 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po rozegraniu meczów 11. kolejki, tj. po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek - informuje Komisja ds. Nagłych PZPN.

Zgodnie z regulaminem, zespoły, które zajęły w tabeli końcowej poszczególnych grup I ligi kobiet miejsca 6-12 spadają do rozgrywek II ligi kobiet.