Niedziela, 14 kwietnia 2024

imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

RSS

Jest bardzo ciasno. Aż 21 drużyn w IV lidze

05.06.2020 15:45 | 3 komentarze | kozz

Na Opolszczyźnie postanowiono o utworzeniu IV ligi w liczbie 21 zespołów, co oznacza, że w sezonie 2020/21 ma zostać rozegranych aż 40. spotkań plus dodatkowo dwie pauzy dla każdej drużyny.

Jest bardzo ciasno. Aż 21 drużyn w IV lidze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Skąd wzięła się tak duża ilość zespołów skoro w poprzednim sezonie rywalizowało 16 ekip? Przede wszystkim odgórnie zdecydowano, że w poprzednim niedokończonym sezonie żadna z drużyn nie spadnie z ligi. To sprawiło, że przy awansie Polonii Nysa do III ligi oraz awansach dwóch pierwszych miejsc z dwóch grup opolskiej klasy okręgowej do IV ligi, liczba zespołów urosła do 19. 

Następnie dowiedzieliśmy się, że z III ligi wycofują się zespoły Ruchu Zdzieszowice i LZS Starowice Dolne, a więc opolska IV liga poszerzyła się o kolejne dwie drużyny. W efekcie mamy ich aż 21, a to oznaczać będzie rozegranie 40. spotkań.

Rozgrywki rundy jesiennej obejmującej 22. kolejki mają zacząć się już 25 lipca, a skończyć 29 listopada. 

Przychylimy się do głosu prezesów, którzy chcą grać tradycyjnym systemem. Postulatem klubów było także to, żeby nie kroić od razu ligi do 16 zespołów, a spadki rozłożyć na dwie kolejne edycje rozrywkowe. Bardzo spodobało mi się takie stanowisko klubów, które nie boją się wyzwań i chcą jak najwięcej grać. Prywatnie uważam, że jest to najbardziej sprawiedliwy system wyłaniania zwycięzców i układania tabeli. Oczywiście uwzględnimy wszystkie te postulaty w regulaminie rozgrywek na nowy sezon – powiedział Piotr Głowacki, przewodniczący Wydziału Gier OZPN.