Poniedziałek, 17 czerwca 2024

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Rafał Szymura nowym zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla

06.06.2020 09:56 | 0 komentarzy | rafbl

Pochodzący z Rybnika Rafał Szymura został nowym zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla. Przyjmujący związał się z klubem dwuletnim kontraktem.

Rafał Szymura nowym zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla
fot. Jastrzębski Węgiel
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Niespełna 25-letni wychowanek TS Volley Rybnik mimo stosunkowo młodego wieku ma już spore doświadczenie w rozgrywkach Plus Ligi, w których występuje od sześciu sezonów, w których rozegrał 159 meczów. W ostatnim sezonie reprezentował GKS Katowice, w którego barwach prezentował się znakomicie zdobywając aż pięć statuetek dla najlepszego gracza meczu. Wcześniej występował w kędzierzyńskiej ZAKSIE oraz częstochowskim AZS-ie, gdzie rozpoczynał seniorską karierę.

Rafał Szymura ma za sobą także debiut w reprezentacji Polskiej. W drużynie prowadzonej przez Vitala Heynena zagrał w ubiegłym roku i zdobył z nią srebrny medal Pucharu Świata.

Jak podkreśla zawodnik jest to jego trzecie podejście do gry w Jastrzębskim Węgli, a gra w barwach "pomarańczowych" była jego marzeniem:

Do trzech razy sztuka! To moje trzecie podejście do gry w Jastrzębskim Węglu i dopiero za trzecim razem udało mi się podpisać kontrakt w Jastrzębiu – uśmiecha się Rafał Szymura. - Widocznie los tak chciał, że dopiero teraz tutaj jestem. Cieszę się z tego niezmiernie. Mam nadzieję, że będziemy grać dobrą siatkówkę – dodaje zawodnik.

Od szkoły podstawowej i gimnazjum, kiedy przyjeżdżałem tutaj grać jako młodzik, kadet czy junior zawsze chciałem pokazać się z jak najlepszej strony, bo kibicowałem Jastrzębskiemu Węglowi. Chodziłem na mecze na halę w Boryni oraz na mecze rozgrywane na lodowisku. Zawsze chciałem tutaj zaprezentować się bardzo dobrze, bo to było takie moje małe marzenie – móc zagrać i być w tej drużynie. To mi się udało, z czego jestem bardzo zadowolony – podkreśla Szymura.

W ciepłych słowach o zawodniku wypowiada się nowy trener jastrzębian - Luke Reynolds:

W sezonie 2019/20 Rafał miał wyjątkowy rok pod względem indywidualnym, co z pewnością było kluczem do sukcesu drużyny Katowic. Jest niezwykle utalentowanym graczem i z każdym rokiem udowadnia, że się rozwija i pracuje nad swoją grą. Wraz z imponującym zestawem umiejętności, zawodnik ten wnosi do drużyny również „instynkt killera”, co napędza pozostałych graczy w zespole, zarówno w treningu, jak i w meczach. Z nim w składzie Jastrzębski Węgiel będzie jeszcze silniejszy - uważa Reynolds.

Szymura jest siódmym zawodnikiem, który w przyszłem sezonie grać będzie w Jastrzębskim Węglu. Wcześniej kontrakty przedłużyli: Lukas Kampa, Jakub Popiwczak, Jakub Bucki, Jurij Gladyr, Michał Szalacha. Ważną umowę miał natomiast Tomasz Fornal. O kolejnych ruchach transferowych "pomarańczowych" informować będziemy wkrótce.