Los się odwrócił. Teraz to GKS wygrał po golu w końcówce

07.06.2020 19:56 | 0 komentarzy | adi, (ak)

GKS Jastrzębie wygrał w Opolu z Odrą 2:1. Samobójczy gol na wagę trzech punktów padł w końcówce spotkania.

Potwierdziło się, że opolanom - mimo że znajdują się w strefie spadkowej - trudno jest strzelić gola na ich terenie. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, mimo że okazji do wpakowania piłki do siatki nie brakowało. Farid Ali przeprowadził ładną akcję, minął dwóch obrońców, ale nie trafił w bramkę. Daniel Szczepan z kolei w sytuacji sam na sam trafił w bramkarza. Gospodarze również mieli swoje sytuacje, a najgroźniej było po uderzeniu Dawida Błanika, kiedy to piłka odbiła się od słupka.

Na początku drugiej połowy Odra wyszła na prowadzenie po trafieniu Arkadiusza Piecha. Kilka minut później GKS miał wyśmienitą okazję do wyrównania, ale rzutu karnego nie wykorzystał Damian Tront. Nie minął kwadrans, a jastrzębianie dopięli swego i wyrównali - po strzale pod poprzeczkę Alego. Mecz był emocjonujący do końca. Wykazać się musiał Pawełek, a Szczepan trafił w poprzeczkę. W końcu jednak piłka wpadła do siatki Odry po raz drugi, a na listę strzelców wpisał się... obrońca opolan, który popisał się niefortunną interwencją po dośrodkowaniu Petra Galuski.

Dzięki wygranej GKS utrzymuje miejsce w czołówce. Po 24 kolejkach zajmuje piątą pozycję. Do miejsc dających bezpośredni awans do PKO BP Ekstraklasy strata jest duża (12 punktów), ale w przypadku jastrzębian ważne jest, by utrzymać miejsce w strefie barażowej. Przewaga nad siódmą Olimpią Grudziądz wynosi trzy "oczka".

Odra Opole - GKS Jastrzębie 1:2 (0:0)

Bramki: Piech 52. - Ali 55., Janasik 84. (s)

Odra: Mateusz Kuchta - Patryk Janasik, Mateusz Kamiński, Mateusz Wypych (83. Piotr Żemło), Łukasz Winiarczyk - Dawid Błanik (58. Szymon Skrzypczak), Rafał Niziołek, Sebastian Bonecki (72. Thijs Timmermans), Krzysztof Janus - Arkadiusz Piech, Jarosław Czernysz.

GKS: Mariusz Pawełek - Mateusz Słodowy, Michał Bojdys, Kamil Szymura, Daniel Liszka - Farid Ali, Damian Tront, Bartosz Jaroszek, Patryk Skórecki (57. Kamil Jadach), Dominik Szczęch (57. Petr Galuska) - Daniel Szczepan (87. Kamil Adamek).

Żółte kartki: Bonecki, Skrzypczak - Szczepan, Bojdys.

Sędzia: Paweł Malec.

I liga (PZPN)

Wyniki XXIV kolejki (05/07.06.2020)

• Odra Opole – GKS Jastrzębie 1:2 (0:0)
  • Zagłębie Sosnowiec – Stomil Olsztyn 2:1 (1:0)
  • GKS Tychy – Chojniczanka Chojnice 1:2 (0:1)
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała – Termalica Nieciecza 1:0 (1:0)
  • Stal Mielec – Puszcza Niepołomice 0:0
  • Warta Poznań – Olimpia Grudziądz 2:0 (0:0)
  • Wigry Suwałki – Miedź Legnica 1:1 (0:0)
  • Chrobry Głogów – GKS Bełchatów 1:0 (1:0)
  • Sandecja Nowy Sącz – Radomiak Radom 1:2 (0:1)

Wyniki XXIII kolejki (02/04.06.2020)

• GKS Jastrzębie – Warta Poznań 1:2 (1:1)
  • GKS Tychy – Zagłębie Sosnowiec 1:1 (0:1)
  • Radomiak Radom – Odra Opole 0:0
  • Olimpia Grudziądz – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2 (0:1)
  • Miedź Legnica – Stal Mielec 1:2 (1:2)
  • GKS Bełchatów – Sandecja Nowy Sącz 0:3 (0:3)
  • Stomil Olsztyn – Chrobry Głogów 0:0
  • Termalica Nieciecza – Wigry Suwałki 1:0 (1:0)
  • Puszcza Niepołomice – Chojniczanka Chojnice 1:0 (0:0)