Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Justyna Święty-Ersetic szlifuje formę na stadionie OSiRu. Ale nie sama [ZDJĘCIA]

17.06.2020 13:00 | 2 komentarze | kozz

Raciborska mistrzyni w biegu na 400 metrów, wielokrotna medalistka największych imprez biegowych na świecie Justyna Święty-Ersetic trenuje na stadionie OSiR w Raciborzu.

Justyna Święty-Ersetic szlifuje formę na stadionie OSiRu. Ale nie sama [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Choć najważniejsza impreza w jej karierze - Igrzyska Olimpijskie w Tokio została przełożona na przyszły rok, nasza lekkoatletka mimo trwającej pandemii nie zwalnia tempa i ciężko trenuje. Towarzyszy jej pochodząca z Pietrowic Wielkich Natalia Węglarz, wychowanka MKS-SMS Victoria Racibórz i podobnie jak Justyna, podopieczna trenera Aleksandra Matusińskiego.

Dziewczyny trenują sześć dni w tygodniu. Na odpoczynek zostaje niedziela. Pozostałe dni to regularne treningi na bieżni Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu. Jak podkreśla Justyna, stadion w mieście jest naprawdę udany i spełnia wszelkie kryteria do profesjonalnego treningu. - Nie muszę teraz tracić czasu, żeby dojeżdżać na codzienne treningi do Katowic - mówi Justyna.

W trakcie gdy nie tylko sport, ale i cały świat się zatrzymał, Justyna próbowała trenować na wszelkie możliwe sposoby. Od biegania po ścieżkach w jej rodzinnych Ocicach, po domową siłownię. Teraz są już warunki, żeby szlifować formę w komfortowych warunkach i poza treningami biegowymi na stadionie dochodzą te siłowe w jednej z raciborskich siłowni.

Natalia Węglarz trenuje ze starszą od siebie o sześć lat Justyną Święty-Ersetic i być może w przyszłości dogoni ją na światowych bieżniach. Póki co idzie podobną ścieżką jak doświadczona Święty-Ersetic - zaczynała od MKS-SMS Victoria Racibórz, później trafiła do AZS AWF Katowice i od prawie trzech lat jest pod skrzydłami Aleksandra Matusińskiego.

Justyna Święty-Ersetic sezon startowy zainauguruje w najbliższą sobotę - 20 czerwca. Na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędą się ogólnopolskie zawody, których organizatorem jest Stadion Śląski i Województwo Śląskie.

Ludzie:

Justyna Święty-Ersetic

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka