Wtorek, 23 lipca 2024

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

Kolejne wzmocnienie gliwickich Akademiczek

17.06.2020 18:02 | 0 komentarzy | rafbl

Grająca na pozycji atakującej Manuela Jakóbiak to kolejna nowa twarz, która wzmacnia przed startem rozgrywek I Ligi Kobiet zespół gliwickiego AZS-u.

Kolejne wzmocnienie gliwickich Akademiczek
fot. DK f_OtO
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Występujący w siatkarskiej I Lidze Kobiet gliwicki AZS dokonał piątego przedsezonowego transferu. Do rozgrywającej - Aleksandry Mudy, przyjmującej - Anety Wilczek, libero - Karoliny Szmigielskiej i środkowej - Darii Chomicz dołączyła nowa atakująca pierwszoligowca - Manuela Jakóbiak.

25-letnia siatkarka do prowadzonego przez trenera Wojciecha Czaplę zespołu dołącza z innego klubu występującego w I Lidze Kobiet- Karpat AZS PWSZ MOSiR Krosno Glass. Grająca na pozycji atakującej Jakóbiak jest wychowanką UKS-u Głuszyce, następnie występowała w SMS-ie Police, gdzie występowała między innymi w rozgrywkach Młodej Ligi. Następnie przeniosła się do zespołu z Krosna, gdzie występowała wspólnie z Karoliną Szmigielską.

Skład AZS-u liczy na tą chwilę jedenaście siatkarek. Oprócz wspomnianych nowych zawodniczek barwy Gliwickiego zespołu reprezentować będą siatkarki, które przedłużyły kontrakty: Agata Skiba, Joanna Ciesielczyk, Aleksandra Elko, Valeriia Nudha, Sylwia Pelc i Julia Wałek. O kolejnych transferach informować będziemy wkrótce.