Piątek, 23 lutego 2024

imieniny: Damiana, Romany, Florentyna

RSS

PZPS pomoże siatkarskim klubom

18.06.2020 14:11 | 0 komentarzy | rafbl

Polski Związek Piłki Siatkowej, który jest organizatorem rozgrywek I i II Ligi Kobiet oraz II Ligi Mężczyzn wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klubów podjął decyzję o wsparciu finansowym dla klubów obniżając koszty udziału w rozgrywkach.

PZPS pomoże siatkarskim klubom
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pandemia koronawirusa, która storpedowała świat sportu sprawiła, że finansowanie klubów sportowych przez samorządy i sponsorów uległo znacznemu obniżeniu. Wiele klubów z uwagi na sytuację ekonomiczną by przetrwać zmuszonych jest ograniczyć wydatki do niezbędnego minimum. Nie inaczej sytuacja wygląda w klubach siatkarskich. Naprzeciw występującym na szczeblu centralnym w rozgrywkach I i II Ligi Kobiet oraz II Ligi Mężczyzn postanowiła w tych trudnych czasach wyjść siatkarska centrala.

Polski Związek Piłki Siatkowej podjął decyzje dotyczące opłat licencyjnych dla klubów uczestniczących w rozgrywkach na szczeblu centralnym, które obniżone zostaną od 25 do nawet 50%. Zarząd PZPS ustalił także, że I rundzie fazy zasadniczej rozgrywek I i II Ligi Kobiet oraz II Ligi Mężczyzn koszty delegacji sędziowskich prowadzących spotkania sędziego I i II pokryje siatkarska centrala. Trzecią z decyzji jest podtrzymanie decyzji dotyczącej opłacania sędziów głównych i kwalifikatorów na meczach II Ligi Kobiet i II Ligi Mężczyzn przez PZPS.

Podjęte decyzje oznaczają dla uczestniczących w rozgrywkach klubów oszczędności na poziomie kilkunastu tysięcy złotych, co w czasie kryzysu okazać się może kluczowe w momencie decyzji o starcie w rozgrywkach i budowania składów.

Chcemy razem tworzyć naszą dyscyplinę, zapewnić optymalne warunki rywalizacji na wysokim poziomie sportowym i pomóc w tym trudnym czasie naszym klubom. Przeciwko COVID-19 i zawsze, jesteśmy jedną drużyną – powiedział Jacek Kasprzyk – prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

W rozgrywkach na szczeblu centralnym organizowanych przez Polski Związek Piłki Siatkowej nasz region reprezentować będą trzy kluby. Siatkarki KŚ AZS Politechniki Śląskiej występować będą w I Lidze Kobiet, natomiast TS Volley Rybnik i Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla zagrają w II Lidze Mężczyzn.