Sobota, 20 kwietnia 2024

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

W IV lidze opolskiej zagrają 22 zespoły

27.06.2020 15:58 | 0 komentarzy | adi

Opolski Związek Piłki Nożnej przyjął regulaminy rozgrywek na nowy sezon. Zespoły z IV ligi rozegrają... aż 42 spotkania.

W IV lidze opolskiej zagrają 22 zespoły
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jeszcze niedawno wydawało się, że w IV lidze wystartuje 21 zespołów. "Rzutem na taśmę" do rozgrywek dodane zostały rezerwy Odry Opole. - Dyskusja na temat wniosku Odry o możliwość gry zespołu rezerw w 4 lidze opolskiej była burzliwa. Każdy zarząd wojewódzki ma prawo do podejmowania takich decyzji w odniesieniu do klubów z bogatą historią i tradycjami, ale także w przypadku takich, które oferują duże możliwości sportowego rozwoju. Po dogłębnej analizie podjęliśmy uchwałę "na tak". Sytuacja wyklarowała się też w ten sposób, że w 4 lidze obowiązywałaby jedna kolejka pauza z uwagi na 21 uczestników, więc terminarza rozgrywek to nie naruszy - tłumaczy prezes związku, Tomasz Grabowski na oficjalnej stronie OZPN-u.

Uczestnicy IV ligi opolskiej w sezonie 2020/2021

Ruch Zdzieszowice, Starowice, Porawie Większyce, Agroplon Głuszyna, Małapanew Ozimek, Unia Krapkowice, MKS Gogolin, Polonia Głubczyce, Skalnik Gracze, Chemik Kędzierzyn-Koźle, Piast Strzelce Opolskie, GKS Głuchołazy, Skorogoszcz, Start Namysłów, Pogoń Prudnik, OKS Olesno, Swornica Czarnowąsy, Olimpia Lewin Brzeski, Walce, Victoria Chróścice, Fortuna Głogówek, Odra II Opole.