Sobota, 25 maja 2024

imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

RSS

Sparta Babice zawiesiła działalność

29.06.2020 16:01 | 0 komentarzy | kozz

Kolejny klub z powiatu raciborskiego znika z piłkarskiej mapy - tym razem jest to Sparta Babice.

Sparta Babice zawiesiła działalność
Prezes Roland Panek (w środku) w towarzystwie najwierniejszego kibica Sparty (z lewej)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sparta Babice wielkich sukcesów nie notowała na swoim koncie, ale zdarzały się sezony, że był to mocny rywal w raciborskiej B klasie. Na początku wieku Sparta osiągała najlepsze wyniki. W sezonie 2004/05 otarła się nawet o awans do A klasy gromadząc tyle samo punktów co trzecia Ruda Kozielska. Wówczas w dwumeczu lepsze były "koziołki" i to one awansowały wyżej.

Zespół z Babic długo utrzymywał się jeszcze na poziomie B klasy, jednak ostatnie lata to głównie średniak w C klasie, czyli najniższej lidze piłkarskiej w Polsce.

Gdy wymawiało się nazwę Sparta Babice, to od razu do głowy przychodziło tylko nazwisko Rolanda Panka. To on dowodził klubem, a teraz kiedy zdrowie mu na to nie pozwala, to nikt nie chce przejąć sterów. Stąd też decyzja o zawieszeniu działalności babickiego klubu. - Szukaliśmy chętnego na nowego prezesa, ale nie znaleźliśmy. Wszystko w tym klubie było na mojej głowie, a teraz kiedy pojawiły się problemy zdrowotne, to nie będę w stanie ciągnąć dalej tego klubu - powiedział prezes Panek. Na jak długo Sparta znika z piłkarskiej mapy Polski tego nie wiadomo. - Chciałbym, żeby Sparta jeszcze kiedyś wróciła na boisko - odpadł prezes babickiego klubu.

Poprzedni sezon Sparta zakończyła na ósmym miejscu grupy II w raciborskiej C klasie wyprzedzając tylko Wicher Płonia, rezerwy drużyn z Rud, Nowej Wsi i Kuźni Raciborskiej oraz Płomień Siedliska.