Niedziela, 21 lipca 2024

imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

RSS

ZAKSA coraz bliżej skompletowania składu

02.07.2020 12:02 | 0 komentarzy | rafbl

Adrian Staszewski został nowym graczem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Dla grającego na pozycji przyjmującego zawodnika jest to powrót do Plus Ligi po pięciu latach gry w lidze belgijskiej.

ZAKSA coraz bliżej skompletowania składu
fot. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

30-letni zawodnik do Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle dołącza z belgijskiego VC Euphony Asse - Lennik, którego barwy reprezentował przez pięć ostatnich sezonów. Adrian Staszewski w czasie swoich występów w Belgii zanotował sporo sukcesów. Zdobył między innymi Superpuchar Belgii w 2015 roku, a także w sezonach 2016/2017, 2017/2018 i 2018/2019 trzy brązowe medale Mistrzostw Belgii. W zakończonym przedwcześnie z powodu pandemii koronawirusa sezonie 2019/2020 jego drużyna zajęła pierwsze miejsce w fazie zasadniczej.

Przyjmujący przed wyjazdem do Belgii miał już okazję występować w Plus Lidze. Wychowanek STS-u Skarżysko-Kamienna w latach 2010-2015 bronił barw Effectora Kielce. Jak podkreśla nowy zawodnik ZAKSY nie zastanawiał się on długo nad ofertą ZAKSY, która po pięcioletniej przygodzie w Belgii umożliwia mu powrót do ojczyzny:

Otrzymałem ofertę z ZAKSY i muszę przyznać, że długo się nad nią nie zastanawiałem. Uznałem, że to jest idealne miejsce dla mnie – pod względem sportowym zawodnikom nie brakuje tutaj niczego. W Kędzierzynie-Koźlu jest wszystko: fenomenalna opieka medyczna, przygotowanie fizycznie i wiele innych aspektów, o których mógłbym mówić. Bardzo się cieszę, że jestem tutaj i czuję, że trafiłem w dobre miejsce zaznacza nowy zawodnik ZAKSY.

Staszewski jest czternastym zawodnikiem, który reprezentować będzie ZAKSĘ w sezonie 2020/2021. Wcześniej do prowadzonego przez Nikolę Grbicia zespołu dołączyli Rafał Prokopczuk, Mateusz Zawalski i Bartłomiej Kluth. Swoje umowy przedłużyli z kolei: Benjamin Toniutti, Aleksander Śliwka, Łukasz Kaczmarek, Paweł Zatorski, Krzysztof Rejno, Kamil Semeniuk, Piotr Łukasik, David Smith i Korneliusz Banach. Ważny kontrakt z klubem miał natomiast Filip Grygiel. O kolejnych ruchach transferowych ZAKSY informować będziemy wkrótce.