Niedziela, 21 kwietnia 2024

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Książenice z Bełkiem, Odra z beniaminkiem na początek IV ligi

06.07.2020 12:13 | 0 komentarzy | kozz

W poniedziałek odbyło się losowanie par I kolejki w grupie śląskiej II czwartej ligi. Nasz region reprezentować będzie pięć drużyn: Odra Wodzisław Śląski, Unia Książenice, Odra Centrum Wodzisław Śląski, Decor Bełk i Unia Turza Śląska. Wilki Wilcza ostatecznie zrezygnowały z udziału w IV lidze. 

Książenice z Bełkiem, Odra z beniaminkiem na początek IV ligi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W poprzednim sezonie najlepiej spisały się ekipy Odry Wodzisław Śląski i Unii Książenice, które skończyły w top 4. Gorzej poradził sobie przebywający z reguły w górnej części tabeli Decor Bełk - zajął ostatecznie miejsce 9. Odra Centrum z kolei po trudnym początku wykaraskała się i zakończyła przerwaną ligę na miejscu 13. Wilki Wilcza zakończyły na ostatnim miejscu, ale w związku z tym, że poprzez przerwanie rozgrywek i ich niedokończenie żadna drużyna nie spadała z ligi. Wilki ostatecznie do IV ligi nie przystąpią ze względu na remont budynku klubowego i niemożość rozgrywania meczów na swoim boisku (pisaliśmy o tym TUTAJ). Unia Turza Śląska to beniaminek wracający do IV ligi po kilku latach przerwy.

W I kolejce sezonu 2020/21 (25 lipca) Unia Książenice zmierzy się w derbach z Decorem Bełk, Odra Centrum Wodzisław Śląski zagra u siebie z powracającym po przerwie do gry Rozwojem Katowice, a Odra Wodzisław na wyjeździe z beniaminkiem Orłem Łękawica. Beniaminek - Unia Turza Śląska w roli gospodarza podejmie rezerwy Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Pełny terminarz poznamy niebawem.