Niedziela, 21 lipca 2024

imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

RSS

Mistrz Świata nowym zawodnikiem ZAKSY

08.07.2020 08:00 | 0 komentarzy | rafbl

Środkowy reprezentacji Polski  - Jakub Kochanowski został nowym zawodnikiem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Mistrz Świata z 2018 roku jest czwartym i zarazem ostatnim transferem klubu z Opolszczyzny przed sezonem 2020/2021.

Mistrz Świata nowym zawodnikiem ZAKSY
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Urodzony w Giżycku 22-letni Jakub Kochanowski siatkarskiego rzemiosła uczył się w SMS PZPS Spała. Seniorską karierę rozpoczął natomiast w Indykpolu AZS Olsztyn, skąd po dwóch sezonach przeniósł się do PGE Skry Bełchatów. Po dwóch latach reprezentant Polski postanowił zmienić otoczenie i dołączył do prowadzonej przez Nikolę Grbicia Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, w barwach której deklaruje walkę o najwyższe cele zarówno na krajowej jak i europejskiej arenie:

Nie trzeba było mnie długo przekonywać do przyjęcia tej propozycji. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to jeden z topowych klubów w Polsce, walczący o najwyższe cele i uczestniczący w Lidze Mistrzów. Przychodzę tutaj walczyć o mistrzostwo Polski i Puchar Polski. Mam nadzieję, że również w rozgrywkach Ligi Mistrzów zajdziemy daleko. Oczywiście nie możemy celować w nic innego niż mistrzostwo Polski, bo myślę że każdy medal jest sukcesem dla klubów Plus Ligi. Myślę jednak, że zdobywając srebro czy brąz ta drużyna, składająca się z ambitnych chłopaków czułaby pewien niedosyt, dlatego mam nadzieję, że będę w stanie pomóc zdobyć ten złoty medal - przyznał Jakub Kochanowski, deklarując walkę na wszystkich frontach.

Nowy środkowy kędzierzynian mimo młodego wieku jest bardzo doświadczonym i utytułowanym zawodnikiem. Jako młodzieżowy reprezentant Polski w latach 2015-2017 zdobywał złote medale Mistrzostw Europy i Świata w kategorii kadetów i juniorów. Z seniorską reprezentacją zdobył natomiast tytuł Mistrza Świata w 2018 roku. Jest także srebrnym medalistą Pucharu Świata z 2019 roku oraz brązowym medalistą Mistrzostw Europy z 2019 roku.

Środkowy jest czwartym nowym zawodnikiem w ZAKSIE, której skład liczyć będzie piętnastu graczy. Wcześniej kontrakty z klubem podpisali Rafał Prokopczuk, Mateusz Zawalski, Bartłomiej Kluth i Adrian Staszewski. Umowy przedłużyli z kolei Benjamin Toniutti, Aleksander Śliwka, Łukasz Kaczmarek, Paweł Zatorski, Krzysztof Rejno, Kamil Semeniuk, Piotr Łukasik, David Smith i Korneliusz Banach, a ważny kontrakt z klubem miał natomiast Filip Grygiel. Transferem Mistrza Świata kędzierzynianie zamknęli kadrę na sezon 2020/2021. Niewykluczone jest jednak, że do ZAKSY dołączy któryś z zawodników występujących w pierwszoligowej ZAKSIE Strzelce Opolskie.