Poniedziałek, 30 stycznia 2023

imieniny: Macieja, Martyny, Teofila

RSS

Okręgówka zostanie podzielona na podgrupy. W czwartek decyzja w jaki sposób

08.07.2020 11:43 | 5 komentarzy | kozz

W związku z niedokończonym poprzednim sezonem aż 20 drużyn przystępuje do rozgrywek rybnicko-raciborskiej klasy okręgowej. Z tego względu Śląski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o podzieleniu sześciu grup klas okręgowych na podgrupy.

Okręgówka zostanie podzielona na podgrupy. W czwartek decyzja w jaki sposób
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W klasach okręgowych każda grupa, podzielona została na dwie podgrupy. Taki podział dotyczy także grupy rybnicko-raciborskiej. W każdej podgrupie w pierwszej rundzie zespoły w systemie każdy z każdym rozegrają mecz i rewanż (18 kolejek). W drugiej rundzie cztery najlepsze zespoły z każdej podgrupy zmierzą się w grupie mistrzowskiej bez zaliczenia punktów z I rundy. "Mistrzowie" na wiosnę będą rywalizowali o awans systemem każdy z każdym - mecz i rewanż (14 kolejek). Pozostałe drużyny zagrają o utrzymanie z drużynami, którymi nie spotkały się w pierwszej rundzie, z której punkty zostaną zachowane (12 kolejek). W grupie Racibórz-Rybnik spadnie 5 drużyn, ale liczba spadkowiczów może ulec zmianie w zależności od liczby spadających z wyższych klas. W sezonie 2021/2022 każda grupa ma liczyć 16 drużyn.

W przypadku grupy Rybnik-Racibórz w czwartek będą rozpatrywane trzy warianty podziału na podgrupy, a zaraz po ustaleniu, ma zostać stworzony terminarz.

Najprawdopodobniej w rybnicko-raciborskiej okręgówce będziemy mieli podział na podokręgi, a więc:

  • Gr. 1: KS 1905 Krzanowice, Naprzód Borucin, LKS Krzyżanowice, LKS Tworków, Silesia Lubomia, Czarni Gorzyce, Unia Racibórz, Zameczek Czernica, LKS 1908 Nędza i Dąb Gaszowice.
  • Gr. 2: Granica Ruptawa, Polonia Łaziska, Gwiazda Skrzyszów, Płomień Połomia, MKS Czerwionka, Rymer Rybnik, Pierwszy Chwałowice, Forteca Świerklany, Polonia Marklowice i MKS Radziejów-Popielów.

Drugim wariantem jest podział na północ i południe, wówczas grupy wyglądałyby prawdopodobnie w ten sposób:

  • Gr. 1 (północ): Unia Racibórz, Zameczek Czernica, LKS 1908 Nędza, Dąb Gaszowice, MKS Czerwionka, Rymer Rybnik, Pierwszy Chwałowice, Forteca Świerklany, Polonia Marklowice, MKS Radziejów-Popielów.
  • Gr. 2 (południe): KS 1905 Krzanowice, Naprzód Borucin, LKS Krzyżanowice, LKS Tworków, Silesia Lubomia, Czarni Gorzyce, Granica Ruptawa, Polonia Łaziska, Gwiazda Skrzyszów, Płomień Połomia.

Jest jeszcze trzeci wariant, ale jest on utrzymany w tajemnicy.

Niezależnie od tego jak kluby zostaną podzielone, jedno jest pewne - w rundzie jesiennej czekać nas będzie 18 kolejek, natomiast wiosną w grupie mistrzowskiej 14 kolejek, a w grupie spadkowej 12. Początek sezonu zaplanowano na 25 lipca.