Poniedziałek, 17 czerwca 2024

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Rudziniec gospodarzem finałów Otwartych Mistrzostw Śląska

11.07.2020 08:08 | 0 komentarzy | rafbl

Pandemia koronawirusa w znacznym stopniu zatrzymała świat sportu, w którym w ostatnim czasie dzieje się niewiele. Restrykcje z nią związane nie przeszkodziły jednak w organizacji cyklu V Otwartych Mistrzostw Śląska w siatkówce plażowej, których finałowy turniej odbędzie się w Rudzińcu.

Rudziniec gospodarzem finałów Otwartych Mistrzostw Śląska
fot. KS Rudziniec
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mimo pandemii koronawirusa 11 czerwca rozpoczął się organizowany przez Śląski Związek Piłki Siatkowej cykl V Otwartych Mistrzostw Śląska w siatkówce plażowej. W tegorocznym cyklu znalazło się łącznie 21 turniejów, które rozgrywane są w trzech kategoriach. Mężczyźni o rankingowe punkty uprawniające do walki w finałowym turnieju V Otwartych Mistrzostw Śląska walczyć będą w ośmiu turniejach. Dziewięć turniejów to z kolei zmagania w kategorii mikstów, a cztery pozostałe turnieje to turnieje w kategorii kobiet.

Gospodarzem finałowego turnieju V Otwartych Mistrzostw Śląska w siatkówce plażowej, który odbędzie się w dniach 15-16 sierpnia będzie Rudziniec. W organizowanych przez KS Rudziniec i Gminę Rudziniec finałach oprócz medali i nagród rzeczowych i finansowych uczestnicy powalczą o Puchar Członka Zarządu Urzędu Marszałkowskiego - Pani Izabeli Domagały. Podobnie jak w latach ubiegłych siedem najlepszych par z rankingu w każdej z kategorii uzyska możliwość gry w turnieju finałowym. Ósmym uczestnikiem będzie para, która otrzyma od organizatora dziką kartę.

Turnieje finałowe, które odbędą się w dniach 15-16 sierpnia 2020 roku nie będą jedynymi plażowymi zmaganiami w Rudzińcu w tym roku. Dwa tygodnie wcześniej - 1 i 2 sierpnia 2020 roku KS Rudziniec wspólnie z Gminą Rudziniec zorganizuje w ramach cyklu V Otwartych Mistrzostw Śląska turnieje o Puchar Starosty Gliwickiego. Zmagania toczyć się będą w kategorii mężczyzn i mikstów.