Czwartek, 25 kwietnia 2024

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

RSS

ROW 1964 Rybnik wygrał w finale okręgowego Pucharu Polski

12.07.2020 09:34 | 0 komentarzy | kozz

Rywalizacja trzecioligowego ROW-u z czwartoligową Unią Książęnice zakończyła się zwycięstwem rybniczan, choć o wygraną nie było łatwo.

ROW 1964 Rybnik wygrał w finale okręgowego Pucharu Polski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W pierwszej połowie obie drużyny stworzyły groźne sytuacje podbramkowe. Unia Książenice nawet gola zdobyła, ale odgwizdany został spalony. Kluczowy w pierwszej części meczu był doliczony czas. Yaroslav Baranskyi znalazł się w polu karnym oddał płaski strzał w kierunku dalszego słupka i piłka wpadła do bramki. ROW 1964 Rybnik objął tym samym prowadzenie w spotkaniu. 

W drugiej części mieliśmy kolejne dobre ataki z obu stron. W końcu piłka do bramki wpadła w 76. minucie, gdy serię dośrodkowań Marka Krotofila na gola zamienił Piotr Pacholski, kierując piłkę głową do siatki. ROW stwarzał kolejne sytuację i po raz trzeci pokonał bramkarza Unii. Tym razem rzut karny na gola zamienił Marcin Wodecki. 

ROW wygrywając Puchar Polski na szczeblu podokręgu Rybnik otrzymał voucher wysokości 2 tysięcy złotych i okazały puchar oraz otrzymał promocje do rozgrywek na szczeblu śląskim. 

Już 15 lipca w 1/8 finału zagra na wyjeździe z Sołą Rajcza. Tego samego dnia Unia Turza, która wygrała puchar na szczeblu raciborskim zagra przeciw Pniówkowi Pawłowice.