Niedziela, 21 lipca 2024

imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

RSS

Nowy przyjmujący w Jastrzębskim Węglu

16.07.2020 08:08 | 0 komentarzy | rafbl

Stanisław Wawrzyńczyk został nowym zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla. Przyjmujący, który zastąpi w kadrze "pomarańczowych" powołanego do młodzieżowej reprezentacji Polski Michała Gierżota związał się z klubem trzymiesięcznym kontraktem.

Nowy przyjmujący w Jastrzębskim Węglu
fot. Jastrzębski Węgiel
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pochodzący z Wejherowa Stanisław Wawrzyńczyk barwy Jastrzębskiego Węgla reprezentować będzie przez najbliższe trzy miesiące. Przyjmujący zastąpi w tym czasie Michała Gierżota, który otrzymał powołanie do młodzieżowej reprezentacji Polski i najbliższy czas spędzi na przygotowaniach do zaplanowanych na przełom września i października Mistrzostw Europy U-20.

Nowy przyjmujący "pomarańczowych", który ostatnie lata spędził na parkietach poza granicami kraju pomagać będzie jastrzębianom w treningach, a także wystąpi w Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki oraz początkowej fazie sezonu 2020/2021. Bardzo pozytywnie o nowym zawodniku Jastrzębskiego Węgla wypowiada się szkoleniowiec zespołu - Luke Reynolds:

Staszek przychodzi do nas po wielu latach gry za granicą i zdobywania cennego doświadczenia na boiskach w Polsce, jak i Europie. Moje pierwsze wrażenia związane z osobą Staszka są takie, że jest niezwykle profesjonalny i świetnie operuje piłką. Jego obecność w składzie wniesie określoną wartość do naszych zajęć i pozwoli drużynie kontynuować treningi na wysokim poziomie – mówi Luke Reynolds, trener Jastrzębskiego Węgla.

Radości z podpisania kontraktu z Jastrzębskim Węglem nie ukrywa także zawodnik, który po zakończeniu umowy reprezentować będzie barwy występujących w II lidze Czarnych Rząśnia:

Nie miałem w planach na ten sezon grania w profesjonalnym klubie, ponieważ zdecydowałem, że chcę się poświęcić rodzinie i być przy niej. Od stycznia tego roku jestem tatą i to był jeden z powodów mojej decyzji. Gdy otrzymałem krótkoterminową ofertę z klubu z Jastrzębia, był to swego rodzaju kompromis w decyzji, którą podjąłem, ponieważ mogę profesjonalnie grać w siatkówkę, a te trzy miesiące nie zaburzą mocno moich planów bycia przy najbliższych. Cieszę się, że dołączyłem do zespołu Jastrzębskiego Węgla, będę mógł sprawdzić się w tej grupie i dołożyć przez ten okres swoją cegiełkę do końcowych sukcesów w tym sezonie – mówi Stanisław Wawrzyńczyk.